• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Zorlu Holding, Vestel’in Elektrikli Otomobil Üretimi İçin Tescil Talebinde Bulunduğu Haberlerini Yalanladı

Zorlu Holding, Vestel’in Elektrikli Otomobil Üretimi İçin Tescil Talebinde Bulunduğu Haberlerini Yalanladı

Medyaya yansıyan Türkiye’nin Otomobili Teşebbüs Grubu’nda bulunan Engebeli Grubu’nun, Vestel Elektronik yoluyla otomobil tasarımı ile kayıt başvurusu yaptığına karşın haberlere ilişkin yorumlama geldi. Engebeli Holding’den yapılan yazılı açıklamada haberlerde bazı ifadelerin gerçeği yansıtmadığını bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

VESTEL’İN ELEKTRİKLİ OTOMOBIL ÜRETMEK GİBİ BİR PLANI DEĞIL

“Bugün medyaya yansıyan ‘Türkiye’nin Otomobili Teşebbüs Grubu’nda yer alan Engebeli Grubu’nun, Vestel Elektronik aracılığıyla araba tasarımı ile tescil başvurusu yaptığına yönelik’ haberlerdeki bazı ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. Vestel’in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası ile araba üretmek gibi bir planı bulunmamaktadır. Haberlerde bahsi geçen VEO; 1600 kişiyi aşkın ArGe ekibi ile 8 ArGe merkezinde yürütülen kokpit tasarımları, şarj istasyonu tasarımları gibi otomobil elektroniğinin de içinde yer aldığı konsept çalışmalar sırasında ortaya çıkarak, başvurusu üretilmiş bağımsız bir tasarım çalışmasıdır.

YERLİ OTOMOBIL ÇALIŞMALARIYLA HİÇBİR BAĞLANTISI BULUNMUYOR

Bilindiği üzere Vestel, 2017 yılında yaptığı 408 berat başvurusu ile Avrupa Berat Ofisi’ne (European Patent Office) en çok berat başvurusu yapan ilk 100 şirket sıralamasındaki tek Türk şirketidir. Vestel olarak alaka alanımızın sadece araba elektroniği olduğunun altını çizer, haberlerde bahsi geçen konunun Türkiye’nin yerli otomobil çalışmalarıyla hiçbir bağlantısı bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Vestel'in Yerli Otomobili VEO'nun Görüntüleri İlk Kez Ortaya ÇıktıVestel’in Yerli Otomobili VEO’nun Görüntüleri Öncelikle Ortaya Çıktı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: