• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Yurt dışından e-Devlet şifresi nasıl alınır?

Yurt dışından e-Devlet şifresi nasıl alınır?

e-Devlet şifresi alma işlemleri yurt açık havada yaşayan Türk vatandaşları göre da sıklıkla kullanılıyor. İşte şifreyi almak için yapılması gerekenler…

TÜRKİYE’DE E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Şifreyi, kişisel olarak başvuru ile, üstünde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin(nüfus cüzdanı, izdivaç cüzdanı, pasaport ve sürücü ehliyeti, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi, dominant ve savcı kimlik kartları, süresi dolmamış (geçerli) alıştırma müsade kartı) takdim edilerek Yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.

YURT DIŞINDA E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

e-Devlet şifresi yurt haricen Elçilik ve Konsolosluklardan tedarik edilebilir. Ast bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı data alınabilir.

bununla beraber, mobil imza, elektronik imza ya da internet bankacılığı kullanılıyorsa, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonradan parola oluşturulabilir. Pilot il olan Bolu’da kullanılan elektronik kimlik kartı ile de turkiye.gov.tr adresine antre yapılabilir ve parola oluşturulabilir.

ŞIFRE ONARIM NASIL YAPILIR?

Sisteme şifre ile birincil defa antre yapan kullanıcı, güvenlik sebebiyle, otomatik olarak “Şifre Değişim” sayfasına yönlendirilir. Kayıt sonrasında sisteme giriş yapmış vatandaşlar dilerse “Parola ve Güvenlik Ayarlarım” sayfasından parola değişikliği işlemini gerçekleştirebilir. Ayrıca vatandaşlar PTT şubelerinden bitmiş parola alarak da şifre değişiklik işlemi gerçekleştirebilirler.

öne meydana çıkan haberler

İtalyanlar Trezeguet’yi duyurdu

Görünce elbiseleriyle suya girdiler

Whatsapp’taki risk Türkiye’ye sıçradı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: