• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Yumurta Üreticilerinden İndirim Uyarısı: Herkesin Makul Karla Satması Gerekiyor

Yumurta Üreticilerinden İndirim Uyarısı: Herkesin Makul Karla Satması Gerekiyor

Yumurta Üreticileri Merkez Birliği Başkanı İbrahim Afyon, Enflasyonla Topyekun Uğraş Programı kapsamında üreticilerin yumurta fiyatlarında yüzde 10 indirime gittiğine muhabere ederek, “Üreticinin makul karla sattığı ürünü aracı tüccar ve marketlerin de makul karla satması gerekiyor.” ifadesini kullandı.

Afyon, yaptığı yazılmış açıklamada, yumurta üreticileri olarak zaman zaman yumurta fiyatlarına ilişkin haksız eleştirilere maruz kaldıklarına işaret etti.

ÜRETİCİNİN YÜZDE 10 İNDİRİMİ YETMEZ

Yumurta fiyatlarının oluşmasında etkin olmadıklarına ve kendilerinin yalnızca oluşmuş fiyatları haftalık olarak üyelerine duyurduklarına dikkati çeken Afyon, buna karşın enflasyonla mücadeleye destek olmak namına Enflasyonla Topyekun Uğraş Programı zarfında açıklanmış üreticilerden ürünlerinin fiyatını, oluşacak piyasa fiyatından yüzde 10 aşağı çekmelerini istediklerini belirtti. Afyon, şöyle devam etti:

“Öteki yana piyasada beklenen etkinin görülmesi için üreticinin yüzde 10 indirimli fiyatla satması yetmez. Yumurta fiyatlarında düşüşün kalıcı olmasının maliyet kalemlerine bağlı olduğunu da unutmamak gerekir. Üreticinin talebi, yemde ve emsal ürünlerde olduğu gibi toptan ticarette KDV’nin yüzde 1 uygulanmasıdır. Üreticinin akla uygun karla sattığı ürünü arabulucu tüccar ve marketlerin de makul karla satmaları gerekiyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: