• DOLAR
  5,2858
  % 0,16
 • EURO
  5,9723
  % 0,00
 • ALTIN
  224,5755
  % 0,67
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Yoğun Bakıma Alınan Mehmet Ali Erbil’in Doktorundan İlk Açıklama: Hayati Tehlikeyi Atlattı

Yoğun Bakıma Alınan Mehmet Ali Erbil’in Doktorundan İlk Açıklama: Hayati Tehlikeyi Atlattı

Evinin banyosunda düşerek yaralanan ve ardından hemencecik hastaneye kaldırılanMehmet Ali Erbil’in sağlık durumuyla ilgili doktorları izah etme yaptı.Doktorlar, ameliyata alınan ünlü şovmenin hayati tehlikeyi atlattığını söyledi.

DOKTORLARI SON DURUMU HAKKINDA BILGI VERDİ

Düşme sonucu kaburgalarında kırık oluşan ve acil ameliyata alınan meşhur şovmenin doktoru Prof. Dr. Semih Halezeroğlu ve Başhekim Yardımcısı Dr. Tarkan İkizoğlu’nu birlikte bir izah etme yaparak, Erbil’in son durumu hakkında bilgi verdi. Başhekim Yardımcısı İkizoğlu, Erbil’in dün akşam getirildiğini ve tedavi altına alındığını kaydetti.

“HERHANGİ BİR HAYATI TEHLİKESİ LAF KONUSU YOK”

Halezeroğlu ise Erbil’in ivedi servise saat 20.00 civarında getirildiğini belirterek, “Evde düşme sonucu kaburgalarında 3-4 adet kemiğinde kırıklar ortaya çıktı. Bu kırıklara tabi olarak da kendisinde bir miktar iç kanama gelişti ve sağ akciğerinde de sönme oluştu. Bilgisayarlı tomografiler çektik ve yaptığımız değerlendirmeler sonucu ayrıca kanın boşaltılması ayrıca akciğerin baştan şişirilmesi ayrıca de kanama odağının durdurulması için 45 dakika süren kapalı bir işlem uyguladık.

“GENEL DURUMU SON DERECE İYİ”

Doktor Halezeroğlu: Işlem gayet başarıyla sonuçlandı. Genel durumu son derece iyi, herhangi bir yaşamsal tehlikesi laf konusu değil. İçerideki kanama ayrıntılarıyla durdurulmuş durumda. Yalnız halen 3 kaburgasındaki kırık devam ettiği için kendisini sosyal hayata her tarafta geri kazandırmak amacıyla 4-5 gün daha sonra ufak bir operasyon daha yapıp 2 adet kemiğini, 3-4 kemikte kırık var lakin 2 kemiği önemli derecede parçalı kırık, bunları onaracağız. Varsayım ediyoruz ama 1 hafta, 10 gün içerisinde Mehmet Ali Bey bayağı hayatına dönmüş olacaktır. şimdi kendisi gayet iyi durumda, yoğun bakımda takibi devam ediyor” dedi.

“BİRKAÇ GÜN SONRA TABURCU EDECEĞİZ”

Dr. Halezeroğlu, ikinci ameliyatın ne zaman gerçekleşeceğinin sorulması üzerine, “Önümüzdeki hafta çarşamba günü gibi kaburga işlemi yapacağız. Ardından 3-4 gün sonradan kendisini taburcu etmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki hafta sonu veya daha sonraki hafta başı taburcu olmuş olacağını düşünüyoruz. Eğer bu süreçte her hangi bir şey çıkmazsa, derhal görüntüde her hangi bir şey çıkacakmış gibi durmuyor, gayet iyiye gidiyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: