• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Yerli Mayın Avcısı ‘Memed’ Göreve Başladı!

Yerli Mayın Avcısı ‘Memed’ Göreve Başladı!

Türk savunma sanayisinin son dönemde yürüttüğü benzersiz ve milli mahsul geliştirme çalışmaları sonunda ortaya meydana çıkan bir mahsul daha güvenlik güçlerinin envanterine girdi. Bu kapsamda, mayın tehditlerinin tespiti için Türkiye’de bir ticari işletme tarafından yerli ve ulusal olarak üretilen metal dedektörü “Memed”, yoğun deneme süreçlerini başarıyla tamamlayarak sahada göreve hazır ülkü getirildi.

TESTLERİ BAŞARIYLA GEÇTİ

Askeri standartlardaki yüksek ve düşük sıcaklıkta egzersiz ve şok testlerini başarıyla geçen yerli “mayın avcısı”, emniyet güçlerinin reel hedef mayınları üzerinde yapılan tespit testlerini de başarıyla tamamladı ve envantere dahil edildi. Metal dedektörü “Memed”, kamu güvenliği alanında etkinlik gösteren mühendislik ve imal şirketi MESAN Elektronik Sanayi Ticaret AŞ kadar geliştirildi ve üretildi. Böylece emniyet güçleri için kritik önemdeki bir cihaz daha yerli kabiliyetlerle güvenlik güçlerine sunulmuş oldu. “Memed”, emniyet güçlerinin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak geliştirildi ve bu nedenle sahadaki sözde birçok üründen üstün özelliklerle donatıldı.

ENGEBELI ZEMİNLERDE YÜKSEK SAPTAMA HASSASİYETİ

“Memed” hızlı toprak uyumlama fonksiyonuyla alışılagelmiş, mineralli, killi, kireçli, çakıllı, kumlu, çimli, volkanik, çamurlu ve sözde toprak ve arazi yapılarında hedefleri saptama edebiliyor. Algılayıcı, mayın tarama faaliyetlerinde görev bölge saha kullanıcılarının bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Kompakt ve bütün katlanabilir yapısıyla operasyonel taşıma kolaylığı karşılayan “Memed”, dahili ekranıyla kullanıcı dostu arayüz sunuyor. Tam katlanabilir yenilikçi mekanik yapı da operasyon yükünü kayda değer ölçüde azaltıyor.

ANTİ-PERSONEL VE ANTİ-TANK MAYINLARINI RAHATLIKLA TESPIT EDEBİLİYOR

Dairesel arama kafasına sahip “Memed”, hedefe farklı açılardan gelindiğinde benzer seviyede kasıt saptama alarmı üretebiliyor. Bambaşka uygulamalara karşın arama kafalarının kullanımını karşılamak nedeniyle arama kafası mekanik olarak değiştirilebiliyor. Ergonomik yapısıyla uzun süre işlem yapabilme imkanı karşılayan “Memed”, sık sık karşılaşılan anti-personel ve anti-tank mayınlarını rahatlıkla saptama edebiliyor.

15 SAATİN ÜSTÜNDE KESINTISIZ GÖREV YAPABİLİYOR

Özel yazılım ve donanımlarıyla aşina hiçbir mayını tetiklemiyor. Ayrı uygulama tiplerine kadar sesli, görsel ve titreşimli uyarılardan istenenin seçilebilmesini sağlıyor. Mayının tam yerinin belirlenmesi için özel yer tespit fonksiyonu bulunuyor. “Memed”, 15 saatin üstünde kesintisiz devir yapabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: