• DOLAR
  5,3194
  % 0,02
 • EURO
  6,0377
  % -0,05
 • ALTIN
  227,6534
  % 0,56
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Yargıtay’dan çok konuşulacak boşanma kararı

Yargıtay’dan çok konuşulacak boşanma kararı

YARGITAY kararına göre, N.A adlı kadın, kocası M.A kesintisiz erkek arkadaşlarını yemeğe eğlence ettiği ve zor uyguladığı gerekçesiyle iki yıl önce boşanma davası açtı. Gerze Asliye Hukuk Mahkemesi, şikayetçi kadını haklı gördü ve çiftin boşanmasına karar verdi.

İKİ TARAF DA TEMYİZ ETTİ

Davacı bayan kusur belirlemesi, tazminat taleplerinin reddi, önlem nafakaların başlangıç tarihleri ve nafakaların miktarları yönünden; sanık erkek ise kararın tamamını temyiz etti. Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi, temyiz itirazlarını reddederek kararı oybirliği ile onadı.

Daha önce eşten habersiz yatılı bekar erkek misafir çağırmayı da boşanma ve tazminat gerekçesi sayan Yargıtay’ın yeni kararında kısaca şöyle denildi:

‘EŞİ İSTEMEMESİNE RAĞMEN…’

“Dosyadaki yazılara, kararın dayandığı delillerle kanuni gerektirici sebeplere ve bilhassa mahkemece sanık erkeğe kusur olarak yüklenen hakaret vakıasına yönelik tanık beyanlarının görünmeyen olduğu, erkeğe yüklenen yatak odası sırlarını başkalarına anlatma ve karşılıklı çocuğa somut şiddet başvuru vakıalarına şikayetçi bayan tarafından dayanılmadığı ve lakin mahkemece tarafların belirlenen ve gerçekleşen kusurlu davranışları yanında ‘erkeğin, eşinin istememesine rağmen erkek arkadaşlarını eve misafir etme ettiği’ ve eşine pat diye fazla maddesel zor uyguladığının anlaşılmasına göre, yerinde bulunmayan temyiz itirazlarının reddiyle yöntem ve kanuna yerinde olan hükmün onanmasına…”

KAYNAK: ÖZGÜRLÜK

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: