• DOLAR
  5,3075
  % 0,54
 • EURO
  6,0078
  % 0,72
 • ALTIN
  226,4565
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
Vestel’in Yerli Otomobili VEO’nun Görüntüleri Öncelikle Ortaya Çıktı

Vestel’in Yerli Otomobili VEO’nun Görüntüleri Öncelikle Ortaya Çıktı

Yerli araba projesi dahilinde kurulan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nda bulunan Zorlu Holding’in ilk yerli otomobilinin tasarımları ortaya çıktı. Engebeli Grubu, Vestel Elektronik yoluyla bir otomobil tasarımı için tescil başvurusu yaptı. VEO adı bahşedilen otomobilin fotoğrafları da ilk kez ortaya çıktı.

Habertürk’te bulunan habere kadar; Türk Berat ve Marka Kurumu’naVestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. yoluyla yapılan tasarım kayıt talebinde, otomobilin birincil görselleri de paylaşıldı. İşte o uygulama:

Vestel’in 7 Eylül 2018’de yaptığı kayıt başvurusunun yer aldığı ve 9 Ekim 2018 tarihinde yayınlanan Türk Berat ve Marka Kurumu’nun Tasarımlar Bülteni’ne göre Vestel’in yerli otomobilinin adı ise “VEO” olacak. 6 farklı görselin paylaşıldığı başvuruya kadar VEO’nun tasarımcıları ise şunlar: Burak Emre Altınordu, Kazım Doku ve Mehmet Kaya.

VEO’NUN TASARIMIYLA İLGİLİ İTİRAZ İTİRAZ SÜRESİ OCAK’TA BİTİYOR

Vestel’in tasarım kayıt başvurunun yer aldığı Türk Patent ve Marka Kurumu’nun 9 Ekim 2018 tarihli Tasarımlar Bülteni’nde laf konusu tasarımla ilgili itiraz sürecine de yer verildi.

Buna göre Vestel’in bu tesciline reel veya tüzel kişiler ile ilgili meslek kuruluşları gerekçelerini ayrıntıları ile belirtmek ve ilgili yönetmelikte öngörülen şartları yerine getirmek koşuluyla, 3 ay içinde itirazda bulunabilecek. “VEO” adlı otomobilin tasarımıyla ilgili itiraz süreci 2019 yılının Ocak ayı ortasında sona erecek.

10 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPACAĞINI DUYURMUŞTU

Engebeli grup şirketlerinden Engebeli Enerji de dün elektrikli otomobil pazarına odaklanarak, 2019 sonunda Türkiye’nin her yerini elektrikli araçla dolaşabilecek şekilde bir sistem oluşturup, 200 ayrı lokasyonda çabuk şarj istasyonu kuracağını ve bunun için 10 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştireceğini duyurmuştu.

Eğer Vestel konsept adı VEO olarak belirlenen bu araçla otomobil pazarına girerse akılıl telefon pazarında Venüs ile bulunan grup otomobilde de VEO ile zirve gösterecek.

Türkiye’nin Otomobili Teşebbüs Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ’de Zorlu Holding’in, Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu ve Turkcell ile birlikte yüzde 19’arlık payı bulunuyor.

Gürcan Karakaş’ın CEO olarak görevlendirildiği ve ilk prototipinin 2019 yılının sonunda çıkması beklenen yerli araba projesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ise yüzde 5’lik payı var.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: