• DOLAR
  5,3111
  % 0,52
 • EURO
  6,0351
  % 0,64
 • ALTIN
  229,5216
  % 0,24
 • BIST
  102.298
  % 0,55
Venedik sular altında kaldı

Venedik sular altında kaldı

İtalya’nın adalar ve kanallardan oluşan Venedik kentinde şiddetli sel baskıları yaşanıyor. Yoğun yağış ve adaleli rüzgârların da etkisiyle sokakların büyük bölümü sular aşağıda kaldı.

Venedik sular altında kaldı

TURİSTLER SULARIN İÇİNDE

Tarihi kentte en çok etkilenenlerden biri turistler oldu. Her sene milyonlarca turist ağırlayan kentin sular aşağı kalması nedeniyle şehrin misafirleri kentte çizmelerle dolaştı.

Venedik sular aşağıda kaldı ViDEO

SELİ UMURSAMADILAR

Kentin dörtte üçü sular altında kalırken,su ile yaşamaya alışılmış olan Venedik şehri su baskını felaketine rağmen olağan akışında yaşamaya devam ediyor.

Venedik sular altında kaldı

Sel rotasında kaydedilen bir görüntüde, bir restoranın sular aşağıda kalmış olmasına karşın içeride müşterilerin suların ortasında yemek yediği, garsonların ise çizmelerini giyerek siparişleri servis ettiği görülüyor.

Venedik’te yaşam, sel felaketine karşın devam ediyor

2 METREYE YAKIN

Kentte yaşanan baskınlar tehlikeli boyuta ulaştı. Büyük Kasaba merkezinde su seviyesi 1 metre 56 santimetreyi geçerken, bazı bölgelerde de 2 metreye yaklaştı.

Venedik sular altında kaldı

2012’den itibaren en yüksek su seviyesinin kaydedildiği turistik şehirde, yerli insanlar ve turistler sel sebebiyle zorlu anlar yaşadı. Polis, ilk önce çocuklar olmak üzere, çoğu kişiyi güvenli alanlara taşıdı. İtalyan yetkililer, şehrin altyapısını iyileştirmeye çalıştıklarını ama maliyetinin pozitif olması ve uzun yıllar sürmesi sebebiyle çalışmalarını az önce bitirmediklerini belirtiyor.

Venedik sular altında kaldı

EĞİTİME ARA VERİLDİ

İtalya İçişleri Bakanı Matteo Salvini, yüksek tehlike olduğu belirtilen alanları 24 saat baştan başa gözlemlediklerini söylerken, Venedik’te eğitim ve toplu taşıma hizmetlerine ara verildi. İtalya genelinde sahil kentlerinde ve bazı dağlık bölgelerde aşırı yağışlara ve fırtınaya karşısında kırmızı alarm verildi. Ülkede fırtına ve su baskını felaketi sebebiyle minimum 5 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Venedik sular altında kaldı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: