• DOLAR
  5,3119
  % 0,54
 • EURO
  6,0254
  % 0,47
 • ALTIN
  229,2715
  % 0,16
 • BIST
  102.415
  % 0,66
Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu nasıl yapılır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu nasıl yapılır?

Ortaöğrenim Bursu, Yükseköğrenim Bursu ve Tanıdık Olmayan Uyruklu Yükseköğrenim Bursu edinmek üzere üç bambaşka alanda verilen VGM bursu için başvurular devam ediyor. VGM’den burs alabilmek için kurum kadar belirlenen şartları taşımak gerekiyor. İşte, 2018-2019 eğitim ve öğretim dönemi VGM burs başvuruları hakkında bütün teferruat…

VGM, gereksinim sahibi öğrencilere burs desteğini bu sene da sürdürecek. 2018 – 2019 öğretim dönemi için yükseköğrenim bursu başvuruları 15 Eylül– 30 Ekim 2018 tarihleri arasında internet sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden kullanım doldurulmak suretiyle alınıyor. Ortaöğrenim bursu için ise son dilekçe tarihi 17 Ekim olarak belirlendi.

VGM BURSU  İÇİN TIKLAYIN

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

VGM Yükseköğrenim Bursu Başvuru formunu doldurabilmek için ilk kez forma antre yapılmalıdır. Yükseköğrenim Burs Başvurusu Antre Ekranına antre yapmak için tıklayınız.

Antre Ekranında “Ad”, “Soyad”, Doğum Tarihi”, “Baba Adı”, “Kimlik Türü”, “T.C. Kimlik Numarası”, “Nüfus Cüzdanı Seri – No” alanları ile “Güvenlik Düzeltme” ve “Bireysel Verilerin İşlenmesi Tanımlama Metni” alanları yer almaktadır. Bu alanları doldururken aşağıdaki hususlara uyarı edilmelidir.

1- Bu alanlara girilen nüfus bilgileri öğrencinin nüfus cüzdanındaki/kimlik kartındaki bilgiler ile aynı olmalıdır. Somurtkan takdirde sistem dikkat vererek, yanlış antre yapılan alana sizi yönlendirecektir. Bilhassa isim bilgisi girilen alanlarda isimden önce veya sonradan avarelik bırakılmamaya uyarı edilmelidir.

2- Giriş Ekranındaki alanların tamamında büyük/küçük harf duyarlılığı yoktur.

3- Doğum Tarihi alanı iki bambaşka şekilde doldurulabilir. – ggaayyyy, gg.aa.yyyy, gg/aa/yyyy olacak şekilde gün, ay ve sene arasına herhangi bir şey yazılmadan antre yapılabileceği gibi gün, ay, yıl arasına nokta (.) veya eğik çizgi (/) eklenerek antre yapılabilir, – doğum tarihi alanının yanına yer alan takvime tıklanarak doğum tarihi seçilebilir,

4- Kimlik Türü alanında Nüfus Cüzdanı veya Kimlik Kartı seçimi yapılarak, yapılan seçime tarafından kimlik türünde yazılmış olan “Çabuk No” bilgisi girilmelidir. Seri numaralarda yer alan 0 (sıfır) ve O (büyük o harfi) ile 1 (bir) ise I (büyük ı harfi) ile karışabilmektedir. Süratli numara girişlerinde bu duruma dikkat edilmelidir.

5- Antre yapılmadan önce kişisel verilerin işlenmesi tanımlama metni okunmalı ve onaylanmış olmalıdır. Bireysel verilerin işlenmesi yorumlama metnini, tatbik giriş alanında güvenlik düzeltme alanı üzerinde bulunan linke tıklayarak açabilir ve okuyabilirsiniz. Onaylama işlemini ise linkin yanında bulunan kutucuğu işaretleyerek yapabilirsiniz.

6- Emniyet Kodu alanında “Ben Robot Değilim” tıklandıktan sonra açılan düzeltme ekranında görülen işlemler tamamlanmalı ve “DOĞRULA” butonuna basılmalıdır. Düzeltme ekranında içten resimler seçilirse “Ben Robot Değilim” yanına yeşil çek işareti oluşur.

Eğer dürüst resimler seçilmez ise siz dürüst resimleri seçene değin ekrandaki resimler yenilenecektir.

Belli olmadığınız resimleri düzeltme ekranının sağ daha aşağı köşesinde bulunan onarım butonunu kullanarak değiştirmeniz mümkündür.

Doğrulama işlemini başarılı bir şekilde tamamlayıp 2 dakika içinde giriş butonuna basarak forma antre yapılmazsa düzeltme işleminin bitmiş yapılması gerekir.

Giriş ekranındaki alanların tamamını içten dolduran öğrenciler Yükseköğrenim Bursu Dilekçe Formuna giriş yapabileceklerdir. Yükseköğrenim Bursu Başvuru Formu beş bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler,

1. Öğrencinin Nüfus Bilgileri

2. Öğrencinin Aile Bilgileri

3. Öğrencinin Okul Bilgileri

4. Öğrencinin Başvuru Formu ve Irtibat Bilgileri

5. Başvuru Formu Tasdik’dır.

Bu adımların arkasında kullanım formunu, aşağıdaki gibi “Seçilen Formatta Kaydet” üstüne tıklayarak pdf dosya formatında bilgisayarınıza kaydedebilir veya yazdır butonuna basarak çıktısını alabilirsiniz.

öne meydana çıkan haberler

Mutlaka ellerinizi yıkamanız gereken 8 durum

Burak ve Emre’den Arda Turan açıklaması!

Whatsapp’taki risk Türkiye’ye sıçradı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: