• DOLAR
  5,2839
  % -0,37
 • EURO
  6,0005
  % -0,06
 • ALTIN
  227,8397
  % 1,10
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Usta Sanatçı Neşe Karaböcek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Övgüler Yağdırdı

Usta Sanatçı Neşe Karaböcek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Övgüler Yağdırdı

Türkiye’deki müziğin efsane isimlerinden Neşe Karaböcek, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘ülke için fazla şey yaptığını’ söylerken “Türkiye doğrusu de son yıllarda büyük bir ilerleme kaydetti, bunu kimse sarsmaya kalkmasın” diye konuştu.

“SAYIN ERDOĞAN ÜLKEMİZ İÇİN FAZLA ŞEY YAPTI”

Sabahleyin gazetesinden Tuba Kalçık’a konuşan Karaböcek, “Türkiye’deki gelişimi nasıl buluyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Sayın Erdoğan ülkemiz için fazla şey yaptı. Türkiye gerçekten de son yıllarda büyük bir ilerleme kaydetti, bunu kimse sarsmaya kalkmasın. Ulaşım, irtibat hiçbir ülkeden geri değil. Fakat beni başlıca memnun eden, topluma sunulan sosyal hizmetlerin üst düzeyde olması… Mesela; bugün devlet hastaneleri, fiyatı yüksek özel hastaneler değin çağdaş donanımlı.

“TÜRKİYE HİÇ GERİLEMEDİ, HIZLA İLERLİYOR”

Sağlık sisteminde bazı yönlerimizle Amerika’dan daha ilerideyiz. Cumhuriyetten beri Türkiye hiç gerilemedi, gelişen bir çabuk ilerliyor. Türkiye dünyada artık keza daha tanınır, keza de daha kuvvetli bir ülke konumuna geldi.”

“DONMA TEHLİKESİ GEÇİRİRKEN KURTARILDIK”

Yıllar önce yaşadığı bir ilişkiyi anlatan Hamamböceği, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin nereden nereye geldiğiyle ilgili bir anım daha var. Geçtiğimiz günlerde Zigana tüneliyle ilgili bir haber izledim. 15-16 yaşındayken turnede Zigana’dan otobüsle geçiyorduk. Kıştı, kar vardı. Bir taraf uçurum, diğer taraf dağ. Otobüs bozuldu. O daracık yolda kaldık. Uçurumun dibinde kurtlar dolaşıyor. Donma tehlikesi geçirirken kurtarıldık. Şimdi Zigana Tüneli’ni görünce sevindim, o dehşet dolu yolu geçenler bu tünelin değerini bilir.

“ERDOĞAN SANAT VE SANATÇILARA ÇOK BEDEL VERİYOR”

Söz sayın Erdoğan’dan açılmışken; kendisinin beni mutlu eden bir yönü de sanata ve sanatçılara çok bedel vermesi. Rahmetli Turgut Özal da kıymet verirdi. Telif haklarımızı korumak için bandrol uygulaması önerimi götürdüğümde onu tanıyıp sevdim. Önerimi kabul etti, yasalaştırdı ve müzik üreticilerinden kitap yayınevlerine dek telif haklarını korumaya başladı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: