• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Üsküdar’da Bilim Merkezi Kompleksi açıldı

Üsküdar’da Bilim Merkezi Kompleksi açıldı

Özellikle birincil ve orta öğretim düzeyinde edinmek üzere tüm yaş gruplarını hedefleyen merkez; bilimsel, akla yatkın, meraka, keşfetmeye dayalı, eleştirel ve deneyimsel düşünmeye özendirme eden önemli bir odak olma hedefindedir. “Bilim Üsküdar”, öbür yaş gruplarından, öbür birikime sahip bireyleri bilimle buluşturarak, bilim ve teknolojiyi toplum için anlaşılır, ulaşılır bir hale getirme nedeniyle kurulmuştur.

Üsküdar'da Bilim Merkezi Kompleksi açıldı

DEVINGEN ORTAMLAR SUNUYOR

Bilim ve teknolojinin önemini ve değerini toplumun gözünde artırmayı hedefleyen; deneysel ve uygulamalı faaliyetler taşıyan, ziyaretçilerini denemeye, keşfetmeye özendirme eden, “Bilim Üsküdar” ziyaretçilere etkin olarak gezebilecekleri, dokunabilecekleri, deneyebilecekleri enerjik ortamlar sunmayı planlamaktadır. Bu bağlamda bireylere, jurnal olaylara bilimsel bir manzara açısıyla yaklaşabilme, üretken düşünme becerilerini geliştirebilme özelliklerinin kazandırılması hedeflenmektedir.

Üsküdar'da Bilim Merkezi Kompleksi açıldı

Planetaryum : Güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin suni görüntüsünün, özel bir yansıtıcı yardımıyla kubbe şeklindeki tavana yansıtıldığı davet salonu, 14 metre çapı ve yüksek çözünürlük değeri ile ülkemizin en iyi planetaryumu olma hüviyetine sahiptir. Uzay ve Astronomi alanında verilecek birçok eğitim ve deneyimin tamamlayıcı unsuru olarak hayata geçecek olan “Üsküdar Bilim Merkezi Planetaryumu” bu özelliği ile Türkiye de bir ilk olacaktır.

Üsküdar’da ‘Üsküdar Bilim Merkezi’ Kompleksi açıldı ViDEO

Uygulamalı Atölyeler: Astronomi, Havacılık ve Uzay Atölyesi, Teknoloji Atölyesi, Matematik Atölyesi, Doğa Bilimleri Atölyesi (Fizik, Kimya, Biyoloji), Tasarım Atölyesi gibi esas atölyeler ile Parçalara Ayır Atölyesi, Geri Dönüşüm Atölyesi elde etmek üzere toplam sekiz bambaşka konuda çoğu atölye ile ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere eşsiz bir müfredat eşliğinde eğitim verilecektir. Sergi Alanları: Iletişim, Robotik, Otomotiv, Finans, Havacılık ve Uzay, Enerji, Doğa Bilimleri ve Tıp Teknolojileri temalarına sahip, etkileşimli sekiz başlıca sergi alanından oluşmaktadır. Bunun yanında geçici sergi alanı ile yıl içerisinde ülkemizde ve dünya da öbür konulardaki sergiler, bilim merkezinde ziyaretçilerle buluşturulacaktır.

Üsküdar'da Bilim Merkezi Kompleksi açıldı

7’DEN 70’E CÜMBÜR CEMAAT YARARLANABİLİR

Girişim Merkezi: Yerli teknoloji girişimlerinin doğmasına, büyümesine ve dünya pazarına açılmasına yardımcı olmak amacıyla, düşünsel açılımı olan fikirlere altyapı ve el yatkınlığı desteği sunmaktadır. Maksat Kitlesi: 2-12 ve 12-18 yaşları arasındaki öğrenciler ilk önce almak üzere, 7 den 70’e toplumun bütün kesimi amaç kitlemiz aralarında yer almaktadır.

Özgünlüğü: Bilim Üsküdar ziyaretçilerine etkin şekilde gezebilecekleri, dokunabilecekleri, deneyebilecekleri, üretebilecekleri sergi ve atölye çalışmalarının yanı sıra, çocuk oyun alanları, açık ofisleri, kütüphane ve kafeterya alanları ile sosyal etkinlileri de içinde barındıran enerjik ortamlar sunmaktadır.

Üsküdar'da Bilim Merkezi Kompleksi açıldı

Üsküdar'da Bilim Merkezi Kompleksi açıldı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: