• DOLAR
  5,3119
  % 0,54
 • EURO
  6,0254
  % 0,47
 • ALTIN
  229,2715
  % 0,16
 • BIST
  102.415
  % 0,66
Ünlendikten Sonradan Eski Erkek Arkadaşı Kadar Başından Vurulan Mutlu Kaya: Bağışlama Gelirse Bu Adam Bana Yeniden Sıkar

Ünlendikten Sonradan Eski Erkek Arkadaşı Kadar Başından Vurulan Mutlu Kaya: Bağışlama Gelirse Bu Adam Bana Yeniden Sıkar

Bir televizyon kanalındaki ses yarışmasıyla bilinen ve eski erkek arkadaşı göre başından vurularak tekerlekli sandalyeye mahkum olan Mutlu Kaya, gördüğü tedaviler sonucu yürümeye başladı. Hayallerine kaldığı yerden devam edeceğini söyleyen Kaya, MHP’nin af teklifi ile ilgili olarak da, affın eski erkek arkadaşını da etkileyeceğini savunarak, “Zaten bağışlama gelirse bu adam bana yine sıkar. Başka kadınlar yeniden ölür. Elbette affa karşıyım” dedi.

ÜN KAZANDIKTAN SONRADAN BAŞINDAN VURULMUŞTU

Bir televizyon kanalındaki ses yarışmasına katıldıktan sonra 18 Mayıs 2015’de eski erkek arkadaşı tarafından uğradığı silahlı saldırıda başından ağır yaralanan ve tekerlekli sandalyeye hükümlü olan Mutlu Kaya, gördüğü tedaviler sonucu yaklaşık 3,5 sene sonradan yürümeye başladı. 6 aydır beyne ileti gönderen refleksoloji tedavisiyle durumu daha da iyiye dışarı giden Kaya, koşmayı özlediğini, tamamen düzeldiğinde ise Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümündeki öğrenimine de kaldığı yerden devam edeceğini söyledi.

”ÖLÜ GİBİYDİM, KOŞMAYI FAZLA ÖZLEDİM”

Yoğun bakımdan çıktıktan sonradan konuşamadığını ve yürüyemediğini dile getiren Kaya, “Ölü gibiydim. Derhal yürüdükçe daha çok yürüyesim geliyor. Çünkü yürümeyi, koşmayı fazla özledim. Birini gördüğüm gibi hadi birlikte yürüyelim diyorum. Şuan çok şükür konuşuyorum. Mücadeleye devam ediyorum. 6 aya yakındır Mehmet hocayla tanıştık. Her türlü konuda bana muavin oldu. Daha iyi hissediyorum kendimi. İnşallah Mehmet hocanın sayesinden de daha iyi olacağım. Kesintisiz spor yapıyorum. Gün geçtikçe daha iyi yürüyorum. Küçük adımlarla yürüyorum. Tedaviye devam ediyorum. Benim bundan sonraki hayatım tamamıyla iyileşene değin spor. Hayallerime devam edeceğim inşallah. Daha önce şarkı söylüyordum. Voleybol oynuyordum. Mektep okuyordum. Onlara devam edeceğim” diye konuştu.

”AF GELİRSE BU ADAM BANA TEKRAR SIKAR”

MHP’nin sunduğu bağışlama teklifi ile ilgili haberleri gördüğünde fazla üzüldüğünü ve eski erkek arkadaşının da aftan yararlanacağını düşünen Kaya, bağışlama çıkması durumunda yeniden saldırıya uğrayacağını vurgulayarak, “Haberlerde 5 sene indirim olacağını gördüm. Çok üzüldüm. Bu affetme olayını getirirken insanları hiç mi düşünmüyorlar. Kadınların hakları ne olacak. Zaten bu bağışlama gelirse yeniden daha çok kadın ölecek. Hangi amaçla, neye dayanarak 5 yıl indirim veya affetme. Ben çok üzüldüm. Galiba beni vuran kişi de o kapsama giriyor. Kadına şiddet olsun, hırsızlık olsun, her ne olursa olsun cezalı olan cezasını sürüklemek zorunda. Hapishaneler batmış diye insanlar affedilemez. Herkes cezasını çekecek fakat bunlar son bulsun. Zaten affetme gelirse bu adam bana yeniden sıkar. Başka kadınlar yeniden ölür. Şüphesiz affa karşıyım. Elbette istemiyorum. Bu konuda Cumhurbaşkanımızın da sesimi duymasını istiyorum. Zaten yeteri kadar ceza almadı. 15 sene yedi. 8-9 sene yatıp çıkacak ve bunun üstüne bağışlama çıkacakmış. Bu haber kuşkusuz beni fazla üzdü. Çıkmaması gerekiyor. Ne olursa olsun ölene kadar mücadeleye devam edeceğim. Sadece kendim için değil kadınlarımız için. Diğer kadınlar ölmesin diye mücadeleye devam edeceğim. İmkansızı başaracağım inşallah” ifadelerini kullandı.

2 YIL DAHA SONRA KOŞMAYA BAŞLAYACAK

Sinir sonlarını uyararak beyne ileti gönderdiklerini belirten Refleksoloji Uzmanı Mehmet Savaş, “Beyin de yapması gereken görevleri bu kere yapmaya başlıyor. Ayaklar sürtünerek yürüyordu. Şuanda ayak sürtünmesi geçti. Konuşması daha hızlı ve akışkan olmaya başladı. avuç içi bundan böyle rahat bir şekilde açılabiliyor. ağır ağır inşallah elini de ayaklarını da kullanacaktır. Koşma başlayacaktır fakat önümüzde uzun bir süreç var. Takriben 2 sene daha devam edecek. Çünkü bu derhal sonuç alınan bir tedavi değildir. Beyne dürüst ileti gönderdiğimizden nedeniyle beyin de pek her tedaviyi kabul edecek bir şey yok. Onun için dıştan fakat aya ve bacak tabanından müdahale ederekten bir nevi masajla kendisine bu konuda asistan olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: