• DOLAR
  5,2858
  % 0,16
 • EURO
  5,9723
  % 0,00
 • ALTIN
  224,5755
  % 0,67
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Twitter, Kaşıkçı Olayıyla İlgili Prens Yanlısı Bot Hesapları Kapattı

Twitter, Kaşıkçı Olayıyla İlgili Prens Yanlısı Bot Hesapları Kapattı

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili paylaşımları inceleyen Twitter Suudi Arabistan yanlısı mesajlar yaydığını tespit ettiği “bot” hesapları kapattı.ABD’li yayın kuruluşu NBC, Twitter yetkililerine dayandırdığı haberine tarafından, sosyal medya platformu, Kaşıkçı konusunda Suudi Arabistan yanlısı mesajları yaymaya çalışan ve “bot” olarak adlandırılan elektronik ortamda yapılmış sahte hesapları kapattı.

SELMAN’A ILTIFAT YAPAN BOT HESAPLAR

Söz konusu hesapların “Hepimiz Muhammed bin Selman’a güveniyoruz” adlı konu etiketi ile aynı anda twitter iletleri atarak en fazla konuşulan konular arasına girmeye çalıştığı belirtildi. NBC, konunun pazar günü en çok konuşulanlar arasına girmesi üstüne kararsız hesapların listesini Twitter’a bildirmişti.

KAŞIKÇI 2 EKİM’DEN BU YANDAN KAYIP

Suudi reformistler için kayda değer bir platform olan Al Watan gazetesine katkı maddesi veren ve Washington Post yazarı olanCemal Kaşıkçı, 2 Ekim’de resmi işlemler için girdiği Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’ndan bir daha çıkamamıştı.

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı’nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğundan bir daha çıkmadığı tasdik edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul’a gelen ve arasında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin sonra geldikleri ülkelere döndükleri belirlenmişti.

Gazeteci Kaşıkçı’nın Suudi Başkonsolosluğunda kaybolmasının arkasından, Suudi Arabistan’a karşın tepkiler sürüyor.

ABD Basını: Suudi Arabistan, Kaşıkıçı'nın Öldürülmesinden General Ahmed el Assiri Sorumlu TutacakABD Basını: Suudi Arabistan, Kaşıkıçı’nın Öldürülmesinden General Ahmed el Assiri Sorumlu Tutacak Trump'tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Suudi Arabistan'a Yaptırım UygulayabilirizTrump’tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Suudi Arabistan’a Yaptırım Uygulayabiliriz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: