• DOLAR
  5,2900
  % 0,12
 • EURO
  6,0040
  % 0,12
 • ALTIN
  228,4183
  % 0,19
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Türkiye’nin Birincil Savunma Yazılımı İhracatını Gerçekleştiren Altay, İhracat Başarısını 16 Ülkeye Taşıdı

Türkiye’nin Birincil Savunma Yazılımı İhracatını Gerçekleştiren Altay, İhracat Başarısını 16 Ülkeye Taşıdı

Türkiye’nin birincil savunma yazılımı ihracatını gerçekleştiren Altay Yazılım, ihracat başarısını 16 ülkeye taşıdı.

Danışmanlık ve bölge uzmanlığı hizmeti tahsis etmek nedeniyle 1957 yılında kurulan Altay Yazılım, 60 yılı aşkın sürede fazla sayıda büyük ölçekli projede görev aldı.

Şirket, 1998’de savunma yazılımları alanında yatırımlar yapmaya ve bu alanda geliştirdiği çözümleri kullanıcılarına sunmaya başladı.

BIRINCIL SAVUNMA YAZILIMI İHRACATI OLARAK TARİHE GEÇTİ

Birincil ihracatını 2004’te Norveçli Kongsberg firmasına “Hawk-21 Hava Savunma Sistemi” için 4 farklı yazılım biriminin teslimatıyla gerçekleştiren şirketin bu başarısı, Türkiye’nin yaptığı “ilk savunma yazılımı ihracatı” olarak kayıtlara geçti.

Bu başarısını sonraki yıllara içeren şirket, özgün yazılımlarıyla Türkiye öncelikle almak üzere 17 ülkede hizmet verir hale geldi. Altay Yazılım’ın ileri teknoloji alanındaki mahsul ve hizmetleri silahlı kuvvetlerin de yer aldığı değişik ihtiyaç sahipleri göre güvenle kullanılıyor. Şirketin halen yurt dışarıda kullanılan 22 yazılımı bulunuyor.

ALTAY’IN ÇÖZÜMLER, BIRÇOK ÜLKEDE KULLANILIYOR

Altay’ın ortaya koyduğu çözümler ABD, Almanya, Azerbaycan, Endonezya, Filipinler, Finlandiya, Güney Kore, Hollanda, İspanya, İtalya, Litvanya, Norveç, Polonya, Umman, Yunanistan ve Malezya’da kullanılıyor.

Şirketin ürünlerinin kullanıldığı projeler arasında Norveç Deniz Kuvvetleri için Mayın Aleyhinde Tedbirleri Modernizasyonu ve ULA Sınıfı Denizaltıların Sonar Sistemleri Modernizasyonu, Hollanda Deniz Kuvvetleri için Valrus Sınıfı Denizaltı Modernizasyonu da yer alıyor. Ayrıca, Güney Kore Deniz Kuvvetleri, Tel Güdümlü Torpido Referans Modeli Yazılımı’nı, Filipinler ordusu ise Etkileşimli Bakım-Eğitim Yazılımı’nı kullanıyor.

YENİ IŞ İMKANLARI ÜZERINDE ÇALIŞILIYOR

Yurt içinde olduğu değin yurt dışındaki faaliyetlere de yük veren Altay, Avrupa, Uzakta Doğu Asya ve Körfez bölgesinde yeni meslek imkanları üstünde çalışıyor.

Altay Yazılım, Türkiye’de ise ASELSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, ROKETSAN, HAVELSAN, FNSS gibi savunma sanayisinin önde gelen kuruluşlarının geliştirdiği platform ve sistemlere katkı maddesi veriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: