• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Türkiye Beşik Gibi! Antalya 4,1 Şiddetinde Depremle Sallandı

Türkiye Beşik Gibi! Antalya 4,1 Şiddetinde Depremle Sallandı

Akdeniz’de 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 11.31’de Antalya’nın Kumluca ilçesi açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deprem, yaklaşık 31,28 kilometre derinlikte meydana geldi.

DÜN YALOVA VE ERZİNCAN’DA DA DEPREM OLMUŞTU

Türkiye, iki günden beri depremlerle sallanıyor. Dün merkez üssü Yalova olan 4,4 büyüklüğündeki deprem İstanbul, Bursa gibi büyükşehirlerde de hissedilmiş vatandaşlara büyük korku yaşatmıştı.

Yalova’daki depremden saatler sonra Erzincan’da da deprem olmuştu. Erzincan’da olan depremin ise şiddeti 3,5 olarak açıklanmıştı.

SON 1 HAFTADA ÜST ÜSTE DEPREMLER

Önce Ege Denizi’nde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.54’te Ege Denizi açıklarında 4.3 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Depremin yaklaşık 33 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

ÖNCE BURSA MUDANYA

Ardından Merkez Osmangazi ilçesinde bir önceki gün sabah 9.45’te yerin 5.7 kilometre derinliğinde 3.0 şiddetindeki deprem kısa süreli paniğe sebep oldu. Şehir merkezinin yanı sıra Gemlik’te de hissedilen depremde herhangi bir hasar meydana gelmedi.Bursalı vatandaşlar deprem sarsıntısının korkuttuğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı. Haftasonu Bursa’nın Mudanya ilçesinde de 3,8 büyüklüğünde deprem olmuştu.

3 GÜN ÖNCE DE TEKİRDAĞ SALLANDI

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, Tekirdağ Yeniköy açıklarında 3 gün önce saat 17.02’de, 3.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Son dakika olarak duyurulan deprem olayında, Depremin şiddetine bağlı olarak kısa süreli panik yaşandı. Depreme ilişkin can ve mal kaybına dair herhangi bir bilgi yer almadı.

Yalova'da 4,5 Büyüklüğünde Gerçekleşen Deprem İstanbul'u da SalladıYalova’da 4,5 Büyüklüğünde Gerçekleşen Deprem İstanbul’u da Salladı Deprem Profesöründen Korkutan Uyarı! İlçe İsmi Verip Deprem Profesöründen Korkutan Uyarı! İlçe İsmi Verip “6,5 Şiddetinde Deprem Olabilir” Dedi Bursa'da 4,5 Şiddetinde Deprem Meydana Geldi!Bursa’da 4,5 Şiddetinde Deprem Meydana Geldi!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: