• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Tunceli Valiliği, 2 Askerin Donarak Şehit Olduğu Olayla İlgili Soruşturma Başlattı

Tunceli Valiliği, 2 Askerin Donarak Şehit Olduğu Olayla İlgili Soruşturma Başlattı

Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda negatif hava koşullarından etkilenen 2 askerimizin donarak şehit oldu. Bütün ülkeyi yasa boğan olayla ilgili harekete geçen Tunceli Valiliği, adli ve yönetimsel soruşturma başlattı.

TÜM MÜDAHALELERE KARŞIN KURTARILAMADILAR

Tunceli İl Jandarma Komutanlığına bağlı timler kadar Nazımiye kırsalında terörist unsurlara karşın gerçekleştirilen operasyonda olumsuz hava koşullarından etkilenen birlikler, hava şartlarının kısmen düzelmesini müteakip bölgeden helikopterle tahliye edildi. Hipotermi tanısı ile Tunceli Devlet Hastanesine sevk edilen 2 jandarma personeli burada yapılan bütün müdahalelere karşin şehit oldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Türkiye’yi yasa boğan olayla ilgili harekete geçen Tunceli Valiliği, Mersin nüfusuna belirtilmiş Jandarma Bilirkişi Çavuş Ferruh Dikmen ile Jandarma Bilirkişi Çavuş Asım Tükel şehit olduğu olaya ilişkin adli ve yönetimsel soruşturma başlattı.

Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: Nazımiye Kırsalında, 26 Ekim 2018 Tarihinde şehit olan (2) evladımız ile ilgili olarak bir takım basın-yayın organları ve sosyal medyada, yaşanan durum, yer ve zamanla ilgisi olmayan, gerçeği yansıtmayan ve şehitlerimize ait olmayan, fotoğraf ve video görüntülerinin paylaşılması önemli veri kirliliği yaratmış olup, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi nedeniyle aşağıdaki açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur.

“Son teröristin de etkisiz ışık halkası getirilmesi” hedefi doğrultusunda, sürekli sürdürülen Teröristle Mücadele Harekatı zarfında, teröristlerin kış üslenme bölgelerini kontrol altına olmak ve bölge hakimiyetini devam ettirmek için Mazgirt, Ovacık, Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçeleri kırsal alanında çok sayıda tim ile pusu faaliyetleri yürütülmektedir.

“HELİKOPTERLER ULAŞMAYA ÇALIŞTI AMA…”

Bu faaliyetler dahilinde; Nazımiye Kırsalında, (2300m.) rakımlı, karayolu ulaşımı olmayan sadece helikopter faaliyeti ile veya olarak gidilebilen bölgeye, mevsim koşullarına yerinde bütün teçhizatlı, (12) kişiden oluşan timimiz 22 Ekim 2018 tarihinde helikopter ile indirilmiştir. Pusu faaliyeti icra eden timimizin, ani çoğalan negatif hava koşullarından etkilenmesi nedeniyle 26 Ekim 2018 tarihinde geri çekilmesi talimatı verilmiştir. Oysa, helikopterin defaten bölgeye ulaşmaya girişim etmesine ve muhtelif tehlikeler atlatmasına rağmen, görünüm mesafesinin kısıtlı olması, negatif hava koşulları ve sarp arazi yapısı sebebiyle, havadan terhis gerçekleşememiştir. aynı zamanda karadan yayalara ait olarak da timimize ulaşılmaya çalışılmıştır. Terörist eylemi ve EYP (El Yapımı Patlayıcı) riskine karşin karadan ulaşan destek birliklerimizce tim personeline birincil müdahale üretilmiş (2) kahraman evladımızın hipotermi tanısı ile güvenli bir bölgeye getirilmesi sağlanmış hava koşullarının kısmen düzelmesi ile yoğun bir mücadele sonucunda helikopterin bölgeye ulaşımı sağlanmış ve timimizin Tunceli Devlet Hastanesine sevki gerçekleşmiştir. Hastanede yapılan tüm müdahalelere karşin maalesef (2) kahraman evladımız şehit olmuş, (10) kahraman evladımız muayenelerine müteakip taburcu edilmişlerdir.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, karamsar ailelerine ve Aziz Milletimize katlanma ve başsağlığı dileriz.

Olayla ilgili olarak Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca adli; Tunceli Jandarma Alan Komutanlığı’nca da yönetimsel soruşturma başlatılmıştır. Teröristle Çaba Harekatımız, benzer gaye doğrultusunda, azim ve kararlılıkla sürdürülecektir.

Hipotermi Nedir? Hipotermi Anında Ne Yapılmalıdır? Belirtileri Nelerdir?Hipotermi Nedir? Hipotermi Derhal Ne Yapılmalıdır? Belirtileri Nelerdir? Tunceli'den Kahreden Haber! 2 Askerimiz Donarak Şehit OlduTunceli’den Kahreden Haber! 2 Askerimiz Donarak Şehit Oldu Donarak Şehit Olan Askerin Ateşi Mersin'e Düştü, Hikayesi Yürek BurktuDonarak Şehit Olan Askerin Ateşi Mersin’e Düştü, Hikayesi Yürek Burktu 2 Askerimizin Donarak Şehit Olduğu Bölgeden Görüntüler Ortaya Çıktı2 Askerimizin Donarak Şehit Olduğu Bölgeden Görüntüler Ortaya Çıktı Tunceli Valiliği, 2 Askerin Donarak Şehit Olduğu Olayla İlgili Soruşturma BaşlattıTunceli Valiliği, 2 Askerin Donarak Şehit Olduğu Olayla İlgili Soruşturma Başlattı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: