• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Tunceli Valiliği 2 Askerimizin Donarak Şehit Olduğu Olayla İlgili Kahreden Detayları Açıkladı

Tunceli Valiliği 2 Askerimizin Donarak Şehit Olduğu Olayla İlgili Kahreden Detayları Açıkladı

Tunceli Valiliği, kaldırıldıkları hastanede şehit olan Jandarma Bilirkişi Çavuşlar Asım Türkel ve Ferruh Dikmen’le ilgili ayrıntılı tanımlama yaparken, bazı basın yayınlama ve sosyal medyada dolaşan fotoğraf ve videoların şehitlere ait olmadığı gibi veri kirliliği oluşturduğunu aktardı. Valilik, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Valilik açıklamasında; “Nazımiye kırsalında, 26 Ekim 2018 tarihinde şehit olan 2 evladımız ile ilgili olarak bir takım basın-yayın organları ve sosyal medyada, yaşanan olay, yer ve zamanla ilgisi olmayan, gerçeği yansıtmayan ve şehitlerimize ait olmayan, fotoğraf ve video görüntülerinin paylaşılması ciddi bilgi kirliliği oluşturmuş olup, kamuoyunun dürüst bilgilendirilmesi amacıyla izah etme yapma zarureti hasıl olmuştur. ‘Son teröristin de etkisiz ışık halkası getirilmesi’ hedefi doğrultusunda, sürekli sürdürülen Teröristle Uğraş Harekatı zarfında, teröristlerin kış üslenme bölgelerini kontrol altına elde etmek ve alan hakimiyetini devam ettirmek için Mazgirt, Ovacık, Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçeleri kırsal alanında çok sayıda tim ile pusu faaliyetleri yürütülmektedir” denildi.

“12 KARAKTER TİMİMİZ 22 EKİM’DE HELİKOPTER İLE İNDİRİLMİŞTİR”

Açıklamanın devamında, “Bu faaliyetler dahilinde, Nazımiye kırsalında, 2 bin 300 rakımlı, karayolu ulaşımı olmayan yalnızca helikopter faaliyeti ile veya yayalara ait olarak gidilebilen bölgeye, mevsim koşullarına uygun bütün teçhizatlı, 12 kişiden oluşan timimiz 22 Ekim 2018 tarihinde helikopter ile indirilmiştir. Pusu faaliyeti icra eden timimizin, ani büyüyen olumsuz hava koşullarından etkilenmesi sebebiyle 26 Ekim 2018 tarihinde geri çekilmesi talimatı verilmiştir.

“HAVA KOŞULLARI NEDENIYLE HAVADAN TAHLIYE GERÇEKLEŞEMEMİŞTİR”

Ancak, helikopterin defaten bölgeye ulaşmaya girişim etmesine ve muhtelif tehlikeler atlatmasına karşın, gösterme mesafesinin kısıtlı olması, olumsuz hava koşulları ve sarp arazi yapısı nedeniyle, havadan terhis gerçekleşememiştir.

“10 KAHRAMAN EVLADIMIZ MUAYENELERİNE MÜTEAKİP TABURCU EDİLMİŞLERDİR”

BUNUNLA BIRLIKTE karadan olarak da timimize ulaşılmaya çalışılmıştır. Terörist eylemi ve el işi patlayıcı riskine karşın karadan ulaşan yardım birliklerimizce tim personeline ilk müdahale üretilmiş 2 kahraman evladımızın hipotermi tanısı ile güvenli bir bölgeye getirilmesi sağlanmış hava koşullarının kısmen düzelmesi ile yoğun bir uğraş sonucunda helikopterin bölgeye ulaşımı sağlanmış ve timimizin Tunceli Devlet Hastanesine sevki gerçekleşmiştir. Hastanede yapılan bütün müdahalelere karşın maalesef 2 kahraman evladımız şehit olmuş, 10 kahraman evladımız muayenelerine müteakip taburcu edilmişlerdir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, üzüntülü ailelerine ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı dileriz. Olayla ilgili olarak Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığınca adli, Tunceli Jandarma Alan Komutanlığınca da yönetimle ilgili soruşturma başlatılmıştır. Teröristle Mücadele Harekatımız, aynı hedef doğrultusunda, azim ve kararlılıkla sürdürülecektir”ifadelerine yer verildi.

Tunceli Valiliği, 2 Askerin Donarak Şehit Olduğu Olayla İlgili Soruşturma BaşlattıTunceli Valiliği, 2 Askerin Donarak Şehit Olduğu Olayla İlgili Soruşturma Başlattı 2 Askerimizin Donarak Şehit Olduğu Bölgeden Görüntüler Ortaya Çıktı2 Askerimizin Donarak Şehit Olduğu Bölgeden Görüntüler Ortaya Çıktı Donarak Şehit Olan Askerin Ateşi Mersin'e Düştü, Hikayesi Yürek BurktuDonarak Şehit Olan Askerin Ateşi Mersin’e Düştü, Hikayesi Yürek Burktu Tunceli'den Kahreden Haber! 2 Askerimiz Donarak Şehit OlduTunceli’den Kahreden Haber! 2 Askerimiz Donarak Şehit Oldu Hipotermi Nedir? Hipotermi Anında Ne Yapılmalıdır? Belirtileri Nelerdir?Hipotermi Nedir? Hipotermi Derhal Ne Yapılmalıdır? Belirtileri Nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: