Tuna: Aday olunmaz, aday gösterilir

Tuna: Aday olunmaz, aday gösterilir

Tuna, Idareli ve Sosyal Incelemeler Merkezince (ESAM) düzenlenen “Dünya Şehircilik Günü ve Başkentin Geleceği” konulu konferansa katıldı.

Konuşmasında, Ankara’nın şehirleşme ve artış sürecine değinen Tuna, büyük kasaba hayatındaki değişime aksan yaparak, “Mahalle kültürünü yaygınlaştırmamız gerekiyor. Mahallelerimizde hemen kimse kimseyi tanımıyor. Mahalle kültürü olacak ama millet birbirleriyle daha bir sosyal iletişim sağlasın. Bu değil olunca gençlerdeki muhtelif sıkıntılar bundan dolayı oluyor.” diye konuştu.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI

Ankara’nın su baskınları konusunda önemli sıkıntıları olduğuna dikkati çeken Tuna, su baskınlarını önleme çalışmaları zarfında 15 nokta saptama ettiklerini ve bu noktalardaki çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Tuna, altyapı ve içme suyu hatlarındaki çalışmalara da değinerek, şunları söyledi:

“Tüm şehrin altyapısına ansızın girdiğin zaman şehir kilitlenecek. Bunun kademe aşama gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu yıl içerisinde belki de ASKİ’nin tarihindeki en büyük ihalelerini yaptık. Yaklaşık bir buçuk milyar liralık bir ihale gerçekleştirdik ve o inşaatlar devam ediyor. Önümüzdeki yıl bunlar tamamlanacak.”

class=’cf’>

RAYLI SİSTEM GELİŞTİRİLECEK

Başkentin raylı sistem konusunda hedeflenen yerde olmadığını söyleyen Tuna, metro hattının genişletilmesiyle ilgili yaptıkları çalışmaları da anlattı.
Tuna, göreve geldikten sonradan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve Ankara’da metro hatlarının yaygınlaştırılması konusunun hükümet programına alındığını belirtti.

“ADAY OLUNMAZ, NAMZET GÖSTERİLİR”

Tuna’ya, Ankara’daki çalışmalarının yanı sıra mart ayında yapılacak lokal seçimler de soruldu.

Seçimlerde aday olup olmayacağı sorusunu Tuna, “Aday olunmaz, namzet gösterilir. Dolayısıyla bu işlerin hesabı kitabı olmaz, nasip olur. Benim iyi fena bir mühendisliğim olduğu için bu işte hesap kitap olmadığını biliyorum, matematiği yok bu işin.” diye cevapladı.

Programa, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç ve ESAM Genel Başkanı Recai Kutan ile diğer davetliler katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: