• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Trump’tan Kayıp Gazeteci Açıklaması: Ne Bir Video Verildi, Ne De Gösterildi

Trump’tan Kayıp Gazeteci Açıklaması: Ne Bir Video Verildi, Ne De Gösterildi

ABD Başkanı Donald Trump, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Türkiye’ye yaptığı ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, video ve ses kayıtlarının dinletildiği iddialarını yalanlayarak “Pompeo’ya Suudi Konsolosluğundaki olayla ilgili ne bir video verildi, ne de gösterildi.” ifadelerini kullandı.

POMPEO’NUN TÜRKİYE ZİYARETİ

Başkan Donald Trump’ın ricası üstüne kayıp gazeteci Kaşıkçı’nın akıbetini karşılaşmak için Suudi Arabistan’a dışarı giden Bakan Pompeo, bu ziyaretinin ardındaki Türkiye’ye geldi. Türkiye ziyaretinin ardından basında Pompeo’ya Kaşıkçı’nın ölümüne ilişkin ses ve bakış kayıtlarının izletildiği iddia edilmişti. ABD Başkanı Trump, yaptığı açıklamayla bu iddiaları yalanladı.

KONGRE, KARARA DAHİL OLACAK

ÖTE YANDAN Trump, Suudi Arabistan’a herhangi bir yaptırım yapılacak mı sorusunu, “Kaşıkçı olayıyla ilgili vereceğimiz karara kongre de dahil olacak.” dedi.

KAŞIKÇI’NIN AKIBETİ

Resmi işlemler için 2 Ekim’de İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna giden gazeteci Kaşıkçı’nın olayındaki giz perdesi hala aralanamadı. Başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul’a gelen, aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu belirlendi.

ÖTE TARAFTAN, İstanbul’daki Başkonsoloslukta yapılan 9 saatlik aramada bina içerisinde çok sayıda DNA hücre örneğinin toplandı. Konsolosluk binasından daha sonra Başkonsolos Muhammed el Uteybi’nin konutu da arandı.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun Kaşıkçı Cinayetinin Ses Kaydını Dinlediği İddia EdildiABD Dışişleri Bakanı Pompeo’nun Kaşıkçı Cinayetinin Ses Kaydını Dinlediği Iddia Edildi ABD Basınından Kayıp Gazeteci İçin Dikkat Çeken İddia: Kaşıkçı Cinayetinden General Assiri Sorumlu TutulacakABD Basınından Kayıp Gazeteci İçin Dikkat Çeken Iddia: Kaşıkçı Cinayetinden General Assiri Sorumluluk Sahibi Tutulacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: