• DOLAR
  5,2848
  % -0,35
 • EURO
  6,0006
  % -0,06
 • ALTIN
  227,6950
  % 1,02
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Trump’tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Erdoğan’ın Sözleri Oldukça Sertti

Trump’tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Erdoğan’ın Sözleri Oldukça Sertti

ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı konuşmasına ilişkin açıklama yaptı. Trump, “Erdoğan’ın Suudi Arabistan’la ilgili yaptığı açıklamaları oldukça sertti. Erdoğan’ın sözlerini soruşturma sonucunu gördükten sonradan değerlendirebilirim. Ne yapacağımız noktasında kararı Kongreye bırakacağım ve umarım iki partinin de desteklediği bir karar olur” dedi.

“TARİHTE ÜZERİ ÖRTÜLEN EN FENA OLAY”

ABD Başkanı Trump, Suudi Arabistan’ın gazeteci Kaşıkçı olayını ele alma biçimi hakkında “tarihte üzeri örtülen en fena durum” değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan’ın yaptığı izah etme şöyleydi:

“SUUDİ ARABİSTAN’DAN BÜTÜN SORUMLULARI ORTAYA ÇIKARMALARINI BEKLİYORUZ”

Suudi Arabistan yönetiminden bundan sonradan meselenin tüm sorumlularını ortaya çıkarmalarını ve hukuk üstünde gereken cezalara çarptırılmalarını bekliyoruz. Planlı olduğuna dair kuvvetli emareler bulunuyor. Bu 15 kişi suç oluşturan günü niçin İstanbul’da toplanmıştır? Bu kişiler kimden emir almışlardır? Başkonsolosluk binası günler sonra incelemeye açıldı? Cinayet ortadayken ondan aykırı açıklamama niye yapıldı? Cesedi niçin hala besbelli değil? Cesedin yerli işbirlikçiye verildiği ifadesi doğruysa, bu yerli işbirlikçi kimdir? Güvenlik ve istihbarat birimlerimizin elinde hadisenin planlı olduğuna dikkat çekici ediyor. Savcılıktaki soruşturma dosyasında yerlerini alacak.

“BÖYLE BİR SORUŞTURMANIN ADALETLI BİR HEYET TARAFINDAN YAPILMASI FAZLA ÖNEMLI”

Hiç kimse bu sorular cevaplanmadan üzerinin kapatılacağını aklından bile geçirmesin. Böyle bir soruşturmanın adaletli bir heyet göre yapılması çok önemlidir. Diğer ülkelerdeki suç ortaklarının da soruşturmaya dahil edilmesi gerekiyor. Türkiye olarak takipçisi olacak kendi ve milletlerarası hukukun yerine getirilmesini sağlayacağız.

“15 ARTI 3 KİŞİNİN YARGILANMASININ İSTANBUL’DA YAPILMASI TEKLİFİMDİR”

Bir çağrı yapıyorum; Suudi Arabistan Kralı ilk önce elde etmek üzere üstteki yönetimedir. Durum İstanbul’da olmuştur. Bu 15 artı 3 kişinin yargılanmasının İstanbul’da yapılması teklifimdir. Takdir kendilerinin, bu benim teklifim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: