• DOLAR
  5,2899
  % 0,24
 • EURO
  5,9677
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3228
  % 0,48
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Trump: Kaşıkçı Ölmüşe Benziyor, Bunun Sonuçları Ağır Olacak

Trump: Kaşıkçı Ölmüşe Benziyor, Bunun Sonuçları Ağır Olacak

ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim’de Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’ya ilişkin yaptığı açıklamada, “Kaşıkçı elbette ölmüşe benziyor” ifadelerini kullandı. Soruşturmanın sonucunu beklediklerini belirten Trump, “Eğer çok büyük bir mucize olmazsa Kaşıkçı’nın öldüğünü kabul ediyorum. Bu, gelen tüm istihbaratlara dayanıyor” diye konuştu.

TÜRKİYE’DEN DÖNEN POMPEO İLE GÖRÜŞTÜ

ABD Başkanı Donald Trump, kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmüş olma ihtimali hakkında, “Eğer çok büyük bir mucize olmazsa onun Kaşıkçı’nın öldüğünü kabul ediyorum. Bu veri, gelen tüm istihbaratlara dayanıyor. Bu çok can sıkıcı, kesinlikle öyle görünüyor” dedi. Suudi Arabistan ve Türkiye’yi ziyaret ettikten sonradan Washington’a dönen Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüşmesinin arkasında gazetecilere yorumlama yapan Trump, Kaşıkçı’nın ölümünden Suudi Kraliyet Ailesi’nin çıkması durumunda, bunun bedelinin ağır olacağını söyledi.

TRUMP: NELER OLACAĞINI GÖRECEĞİZ

ÖTE TARAFTAN hala yürütülen 3 farklı soruşturmanın sonuçlarını beklediklerini belirten Donald Trump, Suudi Arabistan’a uygulanacak mümkün yaptırım olup olmadığı sorusuna, “Olanlar fazla fena şeyler, lakin neler olacağını göreceğiz” biçiminde yanıt verdi.

FRANSA ZİYARETLERİ ASKIYA ALDI

ÖTE YANDAN, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Kaşıkçı konusunda olayın aydınlatılmasını beklediklerini belirterek, bazı politik ziyaretleri askıya aldıklarını söyledi.

NE OLMUŞTU?

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve bununla beraber Washington Post gazetesinde yazılar yazar Cemal Kaşıkçı’dan, 2 Ekim Salı günü devlete ait işlemler için Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğuna gittikten sonradan yeniden haber alınamamıştı.

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı’nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğundan bir daha çıkmadığı onaylama edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul’a gelen ve arasında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin sonradan geldikleri ülkelere döndükleri belirlenmişti.

Suudi Arabistan'da 'Mermi Babası' Olarak Anılan Suudi Prens Selman'ın VukuatlarıSuudi Arabistan’da ‘Mermi Babası’ Olarak Anılan Suudi Prens Selman’ın Vukuatları Kaşıkçı Olayıyla İlgili İstanbul'a Gelen 15 Kişilik İnfaz Timindeki Teğmen, Kazada ÖldüKaşıkçı Olayıyla İlgili İstanbul’a Gelen 15 Kişilik İnfaz Timindeki Teğmen, Kazada Öldü Suudi Veliaht Prens Selman'ın En Yakınındaki İsmin Elindeki Valizde Kaşıkçı'nın Cesedi mi VardıSuudi Veliaht Prens Selman’ın En Yakınındaki İsmin Elindeki Valizde Kaşıkçı’nın Cesedi mi Vardı Kayıp Gazeteci Kaşıkçı, Çiftlik Evi ve Belgrad Ormanı'nda AranacakKayıp Gazeteci Kaşıkçı, Çiftlik Evi ve Belgrad Ormanı’nda Aranacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: