• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Trabzon’un Of İlçesinde Fırıncılar 1,50 TL’ye 300 Gram Yerine 330 Gram Ekmek Satıyor

Trabzon’un Of İlçesinde Fırıncılar 1,50 TL’ye 300 Gram Yerine 330 Gram Ekmek Satıyor

Türkiye’nin bir çok uygun ekmeğe zam yapılmaması sebebiyle fırıncılar zarar ettiklerini gerekçe göstererek ekmeğin gramajının düşürürken, Trabzon’un Of ilçesinde fırıncılar zam yerine aynı fiyattan sattıkları ekmeğin gramajını arttırdı. Ekmek fırınlarında yapılan denetimlerde üretilen ekmeklerin gramajlarının fazla çıkması nedeniyle Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu fırıncıları plaket ile ödüllendirdi.

300 GRAM YERİNE 330 GRAM SATILIYOR

Zabıta Müdürlüğü ekipleri göre Of’un merkez ve mahallelerinde faaliyet belirten ekmek fırınları belirtilmiş aralıklarla denetleniyor. Denetimlerde fırınların hijyenlerine ve ürettikleri ekmeklerin gramaj denetimi yapılıyor. Of Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kadar Of’ta etkinlik gösteren fırınlarda yapılan denetimlerde üretilen ekmeklerin gramajlarının pozitif olduğu saptandı.

25 fırında yapılan denetimler sonucunda 1,50 TL’ye satılan ve 300 gram olması gereken ekmeklerin bütün fırınlarda 320 – 330 gram olduğu görüldü. En son 2017 yılının Şubat ayında zam aldıklarını ifade eden fırıncılar “Ülkemizde yaşanmakta olan idareli sıkıntıda bizler de üzerimize düşen görevi yapmanın gayretindeyiz. A’dan Z’ye tüm imal kalemlerimize zam geldi. Ancak bizler sene ardına kadar zam talep etmeyeceğiz” dediler.

BAŞKAN FIRINCILARIN ÖDÜLLENDİRİLMESİNİ İSTEDİ

Yapılan denetimlerde fırınlarda üretilen ekmeklerin gramajlarının olması gerekenden fazla çıkması üzerine durumu Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’na ilettiklerini açıklayan Zabıta Müdürü İsmail Hakkı Sarıalioğlu “Her ay uyumlu olarak ilçemizde etkinlik bildiren 25 fırınımızda denetimler yapıyoruz. Bu hafta yaptığımız denetimlerde gramajların pozitif çıkması dikkatimizi çekti. Konuyu sayın başkanımıza talep ettik. Başkanımız da fırıncılarımızın ödüllendirilmesini istedi” ifadelerini kullandı.

FIRINCILARA PLAKET TAKDIM EDİLDİ

Belediyeye ağırlama edilen fırıncılara Başkan Sarıalioğlu kadar plaket takdim edilirken törende konuşan Başkan Sarıalioğlu, denetlenen bütün fırınlarda gramajın pozitif çıkmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade ederek “Fırınlarınızda keza hijyen ayrıca de gramaj hassasiyetlerini yerine getirmiş olmanızdan ve fırınlarınızda en ufak bir aksilik olmamasından nedeniyle hepinize teşekkür ederim. Fırıncılık gramla yerine getirildiği için bu işi hakkıyla yerine getirmek ve hakka razı almak daha ön plandadır. Of’ta hiçbir fire verilemesi beni fazla mutlu etti. Burada teşekkürümüzün anısına da sizlere plaket belirlemek için toplanmış bulunmaktayız. Ülkede idareli kriz içerisindeyiz her şeye zam geldiği gibi una da zam gelmiş olmasına karşın ekmeğe zam yapmayıp benzer fiyattan sattığınız için de keza teşekkür ediyorum. Ülkedeki bu tedirgin duruma defalarca beraber savaş açıp altından kalkmalıyız. Hepinize buraya geldiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum ve hepinizi kutluyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: