Trabzon’da PKK sığınağına operasyon

Trabzon’da PKK sığınağına operasyon

​Son 25 yıldır Karadeniz’e terör taşımak isteyen ve güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla bu amacına ulaşamayan PKK’lı teröristler, bilhassa son 3 yıldır aldığı darbelerle bölgede gücünü kaybetti.

Örgütün, ‘Karadeniz Açılım Grubu’ adıyla etkinlik gösterdiği 22 teröristin iyice etkisiz ayla getirilmesiyle, bölgeye destek gönderilen yeni grupların kış üstlenmesi yapamadan geri kaçtığı belirlendi.

Doğu Karadeniz bölgesinde çoğu eyleme karışan PKK’lı teröristlere yönelik yürütülen operasyonlar sürüyor.

12 METREKARELİK SIĞINAK

İl Jandarma Komutanlığı’na alt birliklerin yanı sıra Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Jandarma Özel Operasyon Komutanlığı (JOPER) timlerinin birlikte yürüttüğü operasyonlar kapsamında, Tonya ilçesi Kalınçam Mahallesi Budamişkiye Yaylası kırsalında geçen hafta barınak bulundu. 12 metrekarelik alanda 2 metre yükseklikteki sığınakta, banyo ve tuvalet yer alması dikkat çekti. Ele geçirilen ve içerisinde çok sayıda yaşam ve gıda malzemelerinin depolandığı sığınağın ufak bir konut olarak kullandığı saptanmıştı. Bölgedeki karın eritilerek suyun içeri taşınmasını karşılayan sistemin olduğu sığınağın çalışmalar sonrası tahrip edildiği belirtildi.

Trabzon'da PKK sığınağına operasyon

SIĞINAĞIN YAKININDA HAYAT MALZEMELERİ BULUNDU

Bölgede operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri, benzer sığınağın yakınlarında, toprağa gömülü fazla sayıda yaşam, giyim ve gıda malzemesi ele geçirdi. Son operasyonlarla sığınaklardaki yaşam ve gıda malzemelerinin de ele geçirilmesiyle PKK’nın kış üstlenmesinde ağır darbe vurulduğu bildirildi.

Destek birliklerin sevk edildiği bölgede, emniyet güçlerinin arazi arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü bildirildi.

Trabzon'da PKK sığınağına operasyon

Trabzon'da PKK sığınağına operasyon

Trabzon'da PKK sığınağına operasyon

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: