• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tartışma Yaratan Çekiliş Görüntülerine, Milli Piyango’dan Açıklama: Tesadüf

Tartışma Yaratan Çekiliş Görüntülerine, Milli Piyango’dan Açıklama: Tesadüf

9 Ekim 2018’deki Milli Piyango çekilişine ait olan görüntülerde, kürenin arkasında bir kişinin olması, butona basmadan bir topun düşmesi ve butona bastıktan sonra da aynı numaranın çıkması, soru işaretlerine neden olmuştu. Milli Piyango İdaresi, 9 Ekim çekilişiyle ilgili çıkan haberlere ilişkin yaptığı açıklamada “Aynı numaralı topun tekrar düşmesi tamamen tesadüfen gerçekleşmiş ve çekilişimiz sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır.” dedi.

CANLI OLARAK YAYINLANDI

İdarenin internet sitesinde yayımlanan duyuruda, şans oyunlarına ait çekilişlerin halka ve medyaya açık, çekiliş heyeti tarafından ve noter gözetiminde gerçekleştirildiği, çekilişlerin tamamının www.millipiyango.gov.tr adresinden canlı olarak yayınlandığı hatırlatıldı.

NOTER HUZURUNDA YAPILIYOR

Söz konusu duyuruda, 9 Ekim 2018 tarihli Milli Piyango çekilişiyle ilgili bazı basın ve yayın organlarında yer alan haberlere ilişkin açıklama yapılması zaruretinin ortaya çıktığı belirtildi.

Tüm çekilişlerden önce, çekiliş heyeti ve noter huzurunda teknik personel tarafından çekiliş kürelerinin kontrol ve testlerinin yapıldığının altı çizilen duyuruda, söz konusu çekilişte de teknik personelin çekiliş esnasında sorun veya arıza için arkada hazır bulunduğu, kürelerin kontrolü ve testlerinin yapılarak canlı yayın çekilişine geçildiği ifade edildi. Duyuruda, şunlar kaydedildi:

“TESADÜFEN GERÇEKLEŞMİŞ”

“Çekiliş esnasında top düşürme sepetini açan bobin arızasından kaynaklanan bir sorun nedeniyle butona basılmadan ikinci amorti küresinden düşen numaralı top çekiliş heyeti ve noter tarafından iptal edilmiş, küre içerisine tekrar atılarak çekilişe devam edilmiştir. Aynı numaralı topun tekrar düşmesi tamamen tesadüfen gerçekleşmiş ve çekilişimiz sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır.”

Tartışma Yaratan Milli Piyango Çekilişi Görüntüleri! Rakamlar, Önce Usule Aykırı Sonra da Nizami Şekilde BelirlendiTartışma Yaratan Milli Piyango Çekilişi Görüntüleri! Rakamlar, Önce Usule Aykırı Sonra da Nizami Şekilde Belirlendi Kaynak: AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: