• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Tarım ve Orman Bakanlığı Besicilere Destek Amacıyla İthal ve Yerli Büyükbaş Karkas Et Fiyatlarını Artırdı

Tarım ve Orman Bakanlığı Besicilere Destek Amacıyla İthal ve Yerli Büyükbaş Karkas Et Fiyatlarını Artırdı

Tarım ve Orman Bakanlığı besicilere destek nedeniyle ithal ve yerli karkas et kesim başına ödeme miktarını artırdı. Buna göre bugünden itibaren kilogram başına 26 lira olan ithal menşeili karkas et fiyatları 28 TL, yerlide ise 28 lira olan karkas et fiyatı 29 TL’ye çıkarıldı.

MAKSAT TÜRKİYE’NİN KENDİ KENDİNE YETERLİLİĞİNİ SAĞLAMAK

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Yazıhan ilçesinde Bakanlığın hibe desteğiyle kurulan imal merkezinin açılışını yaptı. Tesisi gezen ve yetkililerden bilgiler alan Pakdemirli, 2 buzağının kulaklarına küpe taktı. sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Pakdemirli, amaçlarının Türkiye’nin kendi kendine yeterliliğini karşilamak olduğunu açıklama etti.

TEKVİKLERE DEVAM EDECEĞİZ

Pakdemirli, bu noktada da yeterli desteği sağladıklarını ve teşviklere devam edeceklerini belirterek, “Bu anlamda Bakanlığımızın 2,5 milyon liraya yakın bu tesise katkısı var. Bu katkılarımızı sürdürmeye de devam edeceğiz.” diye konuştu.

YERLİ VE İTHAL KARKAS ET FİYATLARI ARTIRILDI

Et üreticilerinin uzun süredir sıkıntılarının olduğunu dile getiren Pakdemirli, şöyle konuştu:

“26 lira olan ithal menşeili karkas et fiyatlarını Et ve Süt Kurumu olarak bugünden itibaren 28 lira olarak uygulayacağımızı izah etmek istiyorum. Yerliyi de defalarca kayırıyoruz biliyorsunuz. Yerlideki 28 lira olan karkas et fiyatımızı da bugünden itibaren 29 lira olarak uygulamaya alıyoruz. Şanslı, şanslı olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: