• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Tanınmamak İçin Estetik Olup Irak’a Kaçan Katil, Peşmerge Tarafından Yakalandı

Tanınmamak İçin Estetik Olup Irak’a Kaçan Katil, Peşmerge Tarafından Yakalandı

Almanya’nın Hannover kentinde, 2016 yılında, kendisiyle evlenmek istemeyen amcasının kızı Şilan Pisso’yu (21) silahla vurarak, öldüren Sefin Numan Pisso (24), Irak’ın Duhok kentinde yakalandı. Interpol tarafından 2 yıldır aranan Pisso’nun, tanınmamak için estetik ameliyatları geçirdiği belirtildi.

EVLENMEK İSTEMEYEN AMCASININ KIZINI ÖLDÜRDÜ

Olay, 13 Mart 2016 tarihinde, Hannover’da düzenlenen düğün töreninde meydana geldi. Sefin Numan Pisso, yakınlarının düğününde, kendisiyle evlenmek istemeyen amcasının kızı üniversiteli Şilan Pisso’yu silahla vurarak, öldürdü.

TANINMAMAK İÇİN BİRKAÇ DEFA ESTETİK AMELİYAT OLDU

Olay sonrası kaçarak, izini kaybettiren Pisso, 2 yıl her tarafında Interpol tarafından arandı. Irak’taki Kürt sitelerinde bulunan habere tarafından, Sefin Numan Pisso, dün Duhok kentinde yakalandı. Pisso’nun, tanınmamak için birkaç kere estetik ameliyatı olduğu, buna rağmen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ni (IKBY) tabi peşmerge güçleri kadar yakalandığı belirtildi.

ALMANYA’YA İADE EDİLİP EİDLMEYECEĞİ AZ ÖNCE MUHAKKAK YOK

Pisso’nun, 1,5 yıldır Irak’ta olduğu; ancak estetik ameliyatları nedeniyle tanınmadığı kaydedildi. Sevk edildiği mahkemece tutuklanan Sefin Numan Pisso’nun, Almanya’ya iade edilip, edilmeyeceğinin demin emin olmadığı belirtildi.

ŞİLAN’IN BABASI ‘İNTİKAM ALDILAR’ DEMİŞTİ

ÖTE TARAFTAN Şilan Pisso’nun babası, o dönem yaptığı açıklamada, “Ben Irak’ta bir destek kuruluşunda çalıştığım sırada abim, kızımın oğluyla evlenmesini planladı ve nişan takmış. Kızım, bana amcasının oğlu Sefin ile evlenmek istemediğini söyledi. Ben de nişanı bozdum. İntikam için kızıma kıydılar. Katilin bir an evvel yakalanmasını istiyorum. O bir katil. Yakalanıp, en ağır cezayı alması gerekli. Masum birini öldürdü” demişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: