• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Tacizci Olduğu İddia Edilen Öğretmen, Görevine Devam Edince Öğrenciler Ayaklandı

Tacizci Olduğu İddia Edilen Öğretmen, Görevine Devam Edince Öğrenciler Ayaklandı

Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde 2016 yılında öğrenciyken coğrafya öğretmeni tarafından taciz edildiğini bahis eden ve duruma mektep idaresinin sessiz kaldığını söyleyen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi E. şikayetçi oldu.

ÖĞRENCİLER PROTESTO ETTİ

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, coğrafya öğretmeni hakkında “çocuğa karşısında cinsel taciz” ile “kolay korkutma” suçlamaları ile iddianame hazırladı. Konunun önceki gün medyaya yansımasının ardındaki öğrenciler, okulun koridorlarında görevine aralıksız öğretmen S.D.’yi protesto etti.

“BUNA SESSIZ KALMAMIZ ASLA OLASI DEĞİLDİR”

Milliyet’te yer alan habere göre; “Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganları atan öğrenciler, “Okulumuzda maalesef bir taciz vakası ve tacizci bir hoca mevcuttur. Kendisi hala görevdedir ve zamanında yaptıklarını şu lahza da zaman zaman yaptığı kulaktan kulağa dolaşmaktadır. Buna sessiz kalmamız katiyen lakin asla mümkün değildir” denildi.

MEKTEP İDARESİ TARAFINDAN AÇIKLAMA YAPILDI

Mektep idaresi de konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “2016’da öğrenci velisi mektep müdürüne böyle bir şikayette bulunuyor. Mektep müdürü de, İlçe Ulusal Eğitim’e ve İl Milli Eğitim’e yazı yazdı. Müfettişler incelemeler yaptı ve öğretmen hakkında soruşturma açıldı. Öğretmene dikkat cezası verildi.

Meslekten men, uzaklaştırma veya ihraç gibi bir canice almadığından öğretmen hala okulda. Konunun medyaya yansımasıyla hassas bir konu olduğundan, öğrenciler göre protesto edildi. bundan başka, haberde ‘okul idaresinin koruduğuna’ dair bir ibare de var. Ama bizim koruma veya cezalandırma gibi bir fonksiyonumuz değil. Biz zorunlu yerlere bildiririz, soruşturması yapılır ve cinayet o şekilde verilir.”

Öğrenciler, tanımlama yayınladı;

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: