• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Suudi Ekipteki Almadani, Kaşıkçı’nın Saatini ve Gözlüğünü Takıp Binadan Sağ Salim Çıkmış Görünümü Verdi

Suudi Ekipteki Almadani, Kaşıkçı’nın Saatini ve Gözlüğünü Takıp Binadan Sağ Salim Çıkmış Görünümü Verdi

Suudi Arabistan yönetimi, “Kaşıkçı arbedede öldü” dedi ama yeni deliller cinayetin planlandığını gösterdi. Kimliğini gizli tutarak Reuters’a konuşan üst seviye bir Suudi yetkili, rakip gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin Suudi Konsolosluğu’ndan çıkarılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yetkili, Kaşıkçı’nın yanlışlıkla öldürüldüğünü, cesedin binadan halıya sarılıp çıkarıldığını öne sürerek 15 karakter ekibin İstanbul’a gelme nedenini açıkladı.

SÖZDE GÖRÜŞME İÇİN GELMİŞLERDİ

Vatan gazetesinde yer alan habere kadar yetkili, ifadesinde Suudi Krallığı’nın, muhalifleri bahis ile barışçıl yollarla ülkeye getirme yönünde talimatı olduğunu 15 kişilik ekibin de böylece İstanbul’a geldiğini söyledi. Ekibin amacı, ilk kez Kaşıkçı’yı binaya girdiğinde ülkeye dönmeye ikna etmeye amaçlamak, icabında İstanbul’da güvenli bir evde tutup Riyad’a dönmeyi reddetmesi halinde serbest bırakmaktı.

KAŞIKÇI BAĞIRINCA BOĞDULAR

Plan bu şekilde işlemedi ve güya takım talimatları aştı. Kendisine uyuşturucu verilip kaçırılacağını anlayan Kaşıkçı dıştan kendini bekleyen ve bir saat içinde çıkmazsa yetkililere haber verecek biri olduğunu da söyledi. Kendisiyle konuşan Mahir Abdülaziz Mutreb’e diplomatik normları ihlal ettiğini belirterek, “Bana ne yapacaksınız? Kaçırmayı mı planlıyorsunuz?” dedi. Mutreb, “Evet seni uyutup kaçıracağız” yanıtını verdi. Kaşıkçı sesini yükseltince ekip panikledi, bağırmaması için ağzı kapatıldı fakat gazeteci, boğularak yaşamını yitirdi. Suudi yetkili, iddialarına Kaşıkçı’nın ‘halıya sarılıp’ İstanbul’daki lokal işbirlikçilerce konsolosluktan çıkarıldığını da ekledi.

KAŞIKÇI’NIN DUBLÖRÜ TARİFELİ UÇAKLA ÇIKIŞ YAPTI

1961 doğumlu olan Mustafa Muhammed M. Almadani’nin, Kaşıkçı’nın kıyafetlerini giyip Apple marka akıllı kol saati ve güneş gözlüğünü takarak konsolosluktan çıkmış gibi gösterildikten daha sonra Almadani’nin kıyafetleri Sultanahmet’te çöpe attığını da söyledi. Almadani, Atatürk Havalimanı’na Sky Prime Aviation’a ait jetle geldi, 03.41’de pasaporttan antre yapıp Mövenpick Hotel’de kaldı. Tarifeli uçakla 00.18’de çıkış yaptı.

KAMERA KAYITLARI KANIT OLDU

Konsolosluktaki takım Muhammed M. Almadani’nin Kaşıkçı kılığında binadan çıkışının göründüğü kamera kayıtlarını kanıt olarak gösterip Riyad’daki yönetime rapor yazdı. Kaşıkçı’nın Türk yetkilileri uyardığını duyunca onu bağımsızlık bıraktıkları ve yakalanmadan ülkeye döndükleri de ifadeye eklendi.

Cemal Kaşıkçı'nın Öldürülmesiyle İlgili Olarak 5 Türk Konsolosluk Çalışanı İfade VeriyorCemal Kaşıkçı’nın Öldürülmesiyle İlgili Olarak 5 Türk Konsolosluk Çalışanı Ifade Veriyor Kaşıkçı'nın Cesedi, Konsolosluktan Halıya Sarılıp ÇıkartılmışKaşıkçı’nın Cesedi, Konsolosluktan Halıya Sarılıp Çıkartılmış Kayıp Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı Kimdir?Kayıp Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı Kimdir? Cemal Kaşıkçı'nın Dayısı Adnan Kaşıkçı Kimdir?Cemal Kaşıkçı’nın Dayısı Adnan Kaşıkçı Kimdir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: