• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Suudi Arabistan Konsolosluğunda Hareketli Anlar Yaşandı

Suudi Arabistan Konsolosluğunda Hareketli Anlar Yaşandı

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğü Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğuna, konsolosluğa ait bir araçla getirilen 3 bagaj binaya alındı. Valizlerin içinde ne olduğu hakkına, herhangi bir izah etme yapılmadı.

GIZEMLI 3 VALIZ

Valizlerin içerisinde ne olduğu öğrenilemezken, ulusal ve milletlerarası basın mensuplarının Başkonsolosluk önündeki bekleyişi sürüyor.

Akşam saatlerinde Başkonsolosluk binasına gelen, konsolosluk plakalı bir araçtan, üzerilerinde numara bulunan ve İngilizce olarak “kişisel” yazılı 3 bagaj indirildi. Valizlerin bina içerisine taşınmasının arkasından araç, kapıda beklemeye başladı.

NE OLDU?

2 Ekim tarihinde İstanbul Başkonsolosluğu’na giren gazeteci Kaşıkçı’dan haber alınamaması üstüne dünyanın gözü Suudi Arabistan’a çevrilmişti. Günlerce cinayeti red eden Riyad yönetimi, 20 Ekim’in ilk saatlerinde Kaşıkçı’nın konsolosluk binasında öldüğünü kabul etti.

KAŞIKÇI’NIN CESEDİ NEREDE?

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim’de giriş yaptığı Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’ndan çıkmamasının gerisinde geçen 18 gün sonrasında Suudi makamları, konsoloslukta çıkan bir ağız dalaşı sonucu öldüğünü itiraf eden açıklamalarda bulundu. Gelişmeleri birincil günden itibaren yakından peşine düşüp takip eden herkesin birinci gündeminde “Kaşıkçı’nın cesedi nerede?” sorusu yer alıyor. Kaşıkçı’nın öldürülmesi olayıyla ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, Kaşıkçı’nın cesedinin nerede olduğunu iyi anlamak istiyor.

İstanbul Valiliğinden Kaşıkçı'nın Nişanlısı İçin Koruma Kararıİstanbul Valiliğinden Kaşıkçı’nın Nişanlısı İçin Koruma Kararı Merkel'den Suudi Arabistan'a Yaptırım SinyaliMerkel’den Suudi Arabistan’a Yaptırım Sinyali Suudi Arabistan'dan Kaşıkçı'nın Cesediyle İlgili Açıklama: Nerede Olduğunu BilmiyoruzSuudi Arabistan’dan Kaşıkçı’nın Cesediyle İlgili Yorumlama: Nerede Olduğunu Bilmiyoruz Konsoloslukta Öldürülen Gazeteci Kaşıkçı, Türkiye'yi Yeni Ortadoğu'nun Temeli Olarak GörüyorduKonsoloslukta Öldürülen Gazeteci Kaşıkçı, Türkiye’yi Yeni Ortadoğu’nun Temeli Olarak Görüyordu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: