• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Suudi Arabistan Başkonsolosu Ülkesine Döndü

Suudi Arabistan Başkonsolosu Ülkesine Döndü

2 Ekim’den bu yanlamasına haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili olarak gündeme gelen Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Muhammed Uteybi’nin, saat 17.00’de Atatürk Havalimanı’ndan kalkan tarifeli uçakla ülkesine döndüğü belirtildi. Uteybi’nin havalimanında VİP çıkışı kullandığı öğrenildi.

TARİFELİ UÇAKLA ÜLKESİNE DÖNDÜ

Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda, 10 polis ve bir savcıdan oluşan Türk heyeti, 9 saat süren bir çözümleme gerçekleştirmişti. Konsolosluk binasında yapılan arama sonucu, Kaşıkçı’nın öldürüldüğüne dair delillerin bulunduğu iddia edildi. Ekiplerin Başkonsolosluk konutunda da arama yapacağı haberleri gelirken Suudi Arabistan Başkonsolosu’nun ülkesine döndüğü öğrenildi. Başkonsolos Muhammed Uteybi’nin, havalimanının VİP kapısını kullanarak saat 17.00’de kalkan tarifeli uçakla Suudi Arabistan’a döndüğü belirtildi

NE OLMUŞTU?

Suudi reformistler için kayda değer bir platform olan Al Watan gazetesine katkı maddesi veren ve bununla beraber Washington Post gazetesinde de yazılar yazar Cemal Kaşıkçı’dan, 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na gittikten sonradan yeniden haber alınamamıştı.

Güvenlik kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı’nın gittiği başkonsolosluktan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, başkonsolosluk binasında benzer saatlerde, 2 uçakla İstanbul’a gelen, aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin sonra geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti.

Suudi Arabistan Konsolosluğunu İnceleyen Güvenlik Kaynakları: Kaşıkçı'nın Öldürüldüğüne Dair Emareler VarSuudi Arabistan Konsolosluğunu İnceleyen Emniyet Kaynakları: Kaşıkçı’nın Öldürüldüğüne Dair Emareler Var

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: