• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Şükran Köyü’nde metropol hayyatn uzak bir yaşam

Şükran Köyü’nde metropol hayyatn uzak bir yaşam

Yönetmen ve yapımcı Mehmet Taşdiken’in öncülüğünde kurulan, birkaçının daha inşasının tamamlanması ile 30 evden oluşacak köyde, her yıl yöre halkı ile çoğu ünlü sanatçıyı bir araya getiren Anadolu’ya Şükran Buluşmaları Festivali ve farklı alanlara yönlendirilmiş etkinlikler düzenleniyor.

METROPOL HAYATTAN UZAK YAŞAM

Öncelikle İstanbul almak üzere, kent merkezlerindeki beton binalar arasında süren hayatlarına, ilkbaharın gelmesi ile ara veren sanatçılar, azami iki katlı toprak evlerin yer aldığı köyde stresten uzak hayat sürüyor.

Şükran Köyü'nde metropol hayyatn uzak bir yaşam

ÜNLÜ İSİMLERİN EVLERİ BULUNUYOR

Modacı Cemil İpekçi, yönetmen Orhan Oğuz, sosyolog Prof. Dr. Nilüfer Narlı, oyuncu Nilüfer Açıkalın’ın yanı sıra köyde evi bulunan çoğu ünlü isim, yılın emin dönemlerinde köye gelerek yörede yaşayanlar ile düzenlenen etkinliklere katılıyor.

ETKİNLİKLERE KONUT SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Her yıl ağustos ayında düzenlenen Anadolu’ya Şükran Buluşmaları Festivali dahilinde, film gösterimi, fotoğraf ve heykel sergileri, fotoğraf ve fotoğraf atölye çalışmaları, köy odalarında sohbet programları, edebiyat söyleşileri, konserler ve bölgesel oyunlar gibi etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Şükran Köyü'nde metropol hayyatn uzak bir yaşam

KERPİÇ KÖYÜN GECE GÜZELLİĞİ

Ölümsüz Şükran Köyü’nde Selçuklu mimari çizgileri de dikkate alınarak düz dam şeklinde yapı edilen evler, geleneksel kerpiç mimarisinin günümüzdeki kayda değer örnekleri aralarında yer alıyor.

Sakinlerine, şehir yaşamından uzak huzurlu bir ortam sunan köy, gece güzelliği ile de dikkati çekiyor. Geceleri köyü aydınlatan sarı cadde lambaları ile kerpiç evlerin oluşturduğu otantik görünüş, fotoğraf tutkunlarına da eşsiz bir ortam oluşturuyor.

Birçoğunda cumba bulunan ve herkes benzersiz tasarıma sahip kerpiç evlerin yer aldığı köyün üstünde bir takım geceler beliren ay, öbür bir güzellik katıyor.

Şükran Köyü'nde metropol hayyatn uzak bir yaşam

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: