• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Suç Oluşturan Şüphelisi, Açlıktan Öleceğini Sanıp Polise Teslim Oldu

Suç Oluşturan Şüphelisi, Açlıktan Öleceğini Sanıp Polise Teslim Oldu

Konya’da pazar günü arkadaşı Adem Sözüeroğlu’nu (70) av tüfeğiyle göğsünden vurup öldürdükten daha sonra kaçan, bir bağ evinde saklanan gazinoda garsonluk yapan Tevfik Yöneticilik (42), polisi arayıp, cinayeti itiraf etti. Arkasından polis merkezine gelip teslim olan Yöneticilik, polisin verdiği yemekle karnını doyurdu. Tevfik Idare, Sözüeroğlu’nu, kendisine küfür edip, taciz etmeye kalkıştığı için öldürdüğünü ileri sürdü. Yöneticilik ifadesinde, “Senet evinde açlıktan öleceğimi sandım” dedi.

POLİSİ ARAYIP ÖLDÜRDÜĞÜ KİŞİNİN YERİNİ SÖYLEDİ

Hüyük ilçesinde oturan Tevfik Yöneticilik, dün sabahleyin saatlerinde polisi telefonla arayıp, geçen pazar günü yalnız yaşayan arkadaşı Adem Sözüeroğlu’nu av tüfeğiyle göğsüne ateş ederek öldürdüğünü söyledi. Cesedin de Sözüeroğlu’na ait 2 katlı villanın çatı katında olduğunu belirtti. İhbar üzerine villaya dışarı giden polis, Sözüeroğlu’nun cesedini çatı katında buldu. Gerisinde telefon bağlantısı kesilen Tevfik Yöneticilik’nin yerini saptamak için egzersiz başlattı.

POLİS MERKEZİNE GELEREK TESLİM OLDU

Bu sırada Tevfik Idare, Hüyük Polis Merkezi’ne gelerek cinayet ihbarını yapan kişinin kendisi olduğunu ve cinayeti de kendisinin işlediğini belirtti. Ayakta durmakta zorluk çeken Idare, polise karnının aç olduğunu söyledi. Polisin verdiği yemekle karnını doyuran Yöneticilik, sonradan cinayeti nasıl işlediğini anlattı.

”BENİ TACİZ ETMEYE KALKIŞTI, BEN DE TÜFEĞİ ALIP ALEV ETTİM”

Pazar günü Sözüeroğlu’nun evine gittiğini gösteren Yöneticilik, ifadesinde, “Sözüeroğlu ile oturup sohbet etmek için evine gittim. Bir vakit oturduk sohbet ettik. Sonra bana hakaret ve küfür ederek, taciz etmeye kalkıştı. Ben de duvarda asılı olan Adem’in tüfeğini alarak alev ettim. Öldüğünü anlayınca üstüne battaniye örtüp villadan kaçtım.”

”AÇLIKTAN ÖLECEĞİMİ SANDIM, TESLİM OLDUM”

Eşkalini değiştirmek için tıraş olduğunu belirten Tevfik Idare, “Tıraş olup eşkalimi başkalaştırmak istedim. 3 gün her tarafında bir senet evinde kaldım. Gıda bulamadım. Açlıktan öleceğimi sandım. Daha Sonra teslim olmaya karar verdim” dediği öğrenildi. ‘Yaralama’ suçundan poliste kaydı yer alan Idare, yapılan sorgulamanın arkasında adliyeye sevk edildi.

CENAZE, DEFNEDİLMEK ÜZERE AİLEYE TESLİM EDİLDİ

Öldürülen Sözüeroğlu’nun cesedi de otopsinin gerisinde İzmir’de defnedilmek üzere ailesine teslim edildiği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: