• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Sosyal Medyada Tanıştığı Kadın, Giresunlu Gencin Hayatını Kararttı

Sosyal Medyada Tanıştığı Kadın, Giresunlu Gencin Hayatını Kararttı

Sosyal medyada tanıştığı kadının tuzağına düşen genç, götürüldüğü bir evde gaddarlık fark etti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan mağdur 23 yaşındaki Murat Aydın, sosyal ağ üzerinden tanıştığı ve sonradan buluştuğu kadının kendisini nasıl tuzağa düşürdüğünü anlattı.

“BIÇAKLA DİLİM DİLİM KESTİLER”

Kendi başına gelen bu olayın benzerlerinin de yaşandığını, bu olayın arkasından bir şantaj çetesinin bulunduğunu kaydeden Okumuş “Bir süre önce sosyal medyada Sevgi U. adıyla açıklanmış bir kadınla tanıştım. Bekar olduğunu ve anne babasıyla yaşadığını söyledi. Ben de bekar olduğumdan bir zaman sosyal ağ üzerinden yazıştık. daha sonra Tirebolu’da buluşarak dere içtik. Ancak hitabe ve davranışlarından şüphelenince karşılaşmak istemedim lakin peşimi bırakmadı. Kadının evli olduğunu ve bu beladan kurtulmam için para istediler. Sonradan kadının sosyal medyadaki isminin sahte olduğunu ana başka bir isim taşıdığını öğrendim. Bir gün çalıştığım iş yerimi bularak konuşmak istedi. Ben de son bir kere konuşmak için yanında gittim. O arada kadının yanında gelen ve kocası olduğunu söyleyen birisi koluma girerek kadınla birlikte cebren bir eve götürdüler. Burada zihin almaz işkencelere maruz kaldım. Kadın ve kocası olduğunu söyleyen adam bayıltana dek dövdüler, vücudumda sigara söndürüp bıçakla dilim, dilim kestiler. Kendime geldiğimde bağırırken duyanlar polis çağırmış kapıya polis geldiğinde ise bayan üstünü başını yırtarak ben eve cebren girmişim gibi gösterdiler. Ama sokaktaki emniyet kameralarını izleseler nasıl zor kullanarak götürüldüğüm görülecektir” dedi.

“BANKADAN ÇEKTİĞİ 25 BİN LİRAYI BUNLARA VERMİŞ”

Oğlunun bir oyuna getirildiğini ileri süren anne Halise Aydınlatılmış ise “Daha önce birilerinin kapıya kadar gelerek kendilerini korkutma ederek para istediği iddiasında bulundu. Oğlunun bankalardan çektiği 25 bin liraya yakın parayı bu şantajcılara verdiğini ifade eden Anne Halise Okumuş “Oğlum söylememiş olsa da bir süredir bu şantajı yaşıyormuş. Bir gün birileri evimize değin gelerek oğlumun tanıştığı kadının kocası kadar tehdit edildiğini onları susturmak için para vermemiz gerektiğini söyledi. Ben ise kocamın deha olmadığını, yapılan yardımlarla hayat mücadelesi verdiğimizi söyledim. Daha Sonra öğrendik ama sosyal medyada sahte hesaplarla tuzaklarına düşürdüklerinden şantajla para alıyorlarmış. Benim oğlum gibi bu durumu yaşamış bu tuzağa düşen bir fazla birey olmuş. Benim oğlum şimdiye kadar bankalardan çektiği 25 bin lirayı bunlara vermiş. Lakin gerçi peşini bırakmamışlar. Biz bu şebekenin cezasını çekmesini istiyoruz” diye konuştu.

SAVCILIĞIN TALEBİ ÜZERINE 2. KEZ DARP RAPORU DÜZENLENDİ

Şantaj çetesinin hastaneye dek uzanabileceğini de ileri süren anne Halise Aydın “Oğluma durum sonrası kaldırıldığı Görele Devlet Hastanesi’nde hafif darp raporu verilmiş. Ancak vücudunda sigara söndürülen, her tarafı çürük içerisinde, indirimli, üstünde bıçaklarla derisi yüzülmüş kafası yarılmış birine hafif darp raporu verilmesini de manidar buluyoruz. Çünkü bizden şantajla para isteyenlerden birinin eşi de Görele Devlet Hastanesinde hemşire olarak çalıştığını duyduk. Bizim talebimiz üstüne Emniyet ve Savcılık harekete geçti. Bu cins bir işkenceye maruz kalan birine ‘nasıl hafif darp raporu veriliyor?’ denilerek savcılığın talebi üzerine 2. kez darp raporu düzenlendi” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: