• DOLAR
  5,2900
  % 0,12
 • EURO
  6,0040
  % 0,12
 • ALTIN
  228,4183
  % 0,19
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Son dakika… Fahrettin Altun: Adalet bağımsızlığını ortaya koydu

Son dakika… Fahrettin Altun: Adalet bağımsızlığını ortaya koydu

Altun, yaptığı açıklamada, terör örgütleri FETÖ ile PKK namına kabahat işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson’un 

Türkiye’nin egemen yargısının, Amerikan yönetimince hatırı sayılır bir süredir zorlama altına alınmaya çalışıldığını, Türkiye’nin farklı alanlara yönlendirilmiş yaptırım tehditlerine maruz bırakıldığını aktaran Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, her fırsatta Türkiye’nin bu türden tehditlere boyun eğmeyeceğini, egemen ve objektif Türk yargısının vesayet altına alınamayacağını belirttiğini anımsattı. 

Erdoğan’ın, “Türk yargısının vereceği karara herkesin hürmet duyması gerektiği”ni vurguladığına sinyâl eden Altun, şunları kaydetti:

“Mahkeme kararının peşinde ‘Working very hard on Pastor Brunson’ diye mesaj atan ABD Başkanı Donald Trump’a bir defa daha hatırlatmak isteriz fakat Türkiye, demokratik bir hukuk devletidir ve Türk mahkemeleri bağımsızdır. Bu reel,  Anayasamızın 138. maddesinde açık ve net bir biçimde vurgulanmıştır. ‘Hakimler, görevlerinde bağımsızdırlar, Anayasa’ya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdani kanaatlerine kadar hüküm verirler. Hiçbir organ, makam, merci veya birey, hak yetkisinin kullanılmasında mahkemelere ve hakimlere emir ve direktifler veremez, genelge gönderemez, öğüt ve telkinde bulunamaz.’ Türk mahkemeleri gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti de hiçbir organ, makam, merci veya kişiden talimat almaz, kendi kuralları ve iradesiyle kararlarını alır.”

öne çıkan haberler

Mutlaka ellerinizi yıkamanız gereken 8 durum

Whatsapp’taki risk Türkiye’ye sıçradı

F.Bahçe’de 2. dalga! Olaylar durulmuyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: