• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Sivas’ta Kilden Üretilen Diş Macunu 27 Ülkeye İhraç Ediliyor

Sivas’ta Kilden Üretilen Diş Macunu 27 Ülkeye İhraç Ediliyor

Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet bildiren bir kozmetik firması doğal kilden deri, saç, el ve ceset bakımı ürünleri üretiyor. Firmanın kilden ürettiği glutensiz ve florür içermeyen diş macunu ise bir çok ülkeden istek görüyor. Macun 27 ülkeye satılıyor.

KİLDEN 150 ÇEŞIT ÜRÜN ÜRETİLİYOR

Sivaslı iş adamı Ünal Karaca, fabrikalarının 12 yıldır kozmetik sektöründe hizmet verdiğini söyledi. Uzun süren bilimsel çalışmaların arkasından kili kozmetik sektörüne soktuklarını anlatan Karaca, “Kozmetik sektöründe kil içerikli ürünler bizimle başlamıştır, bizimle devam ediyor. Kil, insan DNA’sına en uygun maddedir.” dedi. Karaca, kozmetik fabrikalarında iyice doğal kilden 150 değişiklik ürün ürettiklerini, eczane, market ve parfümeriler olmak üzere binlerce noktada satışa sunduklarını aktardı.

ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN DİŞ MACUNU

Son olarak, bilhassa çölyak hastalarının kullanabilmesi için gluten ve florür içermeyen diş macunu ürettiklerini dile getiren Karaca, bunun dünyada ilk olduğunu kaydetti.

Karaca, şöyle konuştu:

“En son ürettiğimiz diş macunu yapay tatlandırıcısı olmayan, gluten ve florür içermeyen kil içerikli tek mahsul. Bu ürünü 3 yaş üstü çocuklar da kullanabiliyor. Zararsız, kimyasal ve sentetiği olmayan, doğal vitaminlerle üretilen bir ürün. Bu ürün, dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon’da Türk ürünü olarak satılmakta ve Türkiye’deki bütün milli marketlerde yer almaktadır. Köpüren ürün iyi temizliyor algısı yerine, ürettiğimiz diş macunu köpürmeyen iyice doğal bir üründür. hemen kil dünyada gerçekten bir trend. Kil içeriği varsa, kalitesi var gibi algılanıyor, gerçekten de öyle.”

27 ÜLKEYE İHRACAT YAPILIYOR

Ürünlerinin yurt dıştan yoğun ilgi gördüğünü vurgulayan Karaca, “27 ülkeye ihracat yapıyoruz, bunların başında Körfez ülkeleri geliyor. Afrika ülkelerinde ve gelişmiş ülkelerin tamamında varız. Çin ilk önce ulaşmak üzere Arap ülkelerinde de satışımız var. Çin’de diş macunumuz fazla alkış topladı.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: