• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Sevgilisiyle Beraber Bebeğini Denize Atmaktan Yargılanan Anneye ‘İyi Halden’ Müebbet Hapis Cezası Verildi

Sevgilisiyle Beraber Bebeğini Denize Atmaktan Yargılanan Anneye ‘İyi Halden’ Müebbet Hapis Cezası Verildi

İstanbul Fatih’te 40 günlük Tuğçe bebeği denize attıkları bahis edilen anne Fatma Karataş ve sevgilisi Mustafa Teneke’nin yargılandığı dava karara bağlandı. Anne Fatma Karataş’ı “iyi hal” indirimi uygulayarak müebbet hapis cezasına çarptıran duruşma heyeti, davalı Mustafa Teneke’yi ise suçun değişmez olmaması gerekçesiyle beraatine hükmetti.

SANIK KARATAŞ: PİŞMANIM

İstanbul 1. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında tutsak davalı Fatma Karataş hazırlanmış bulundu. Tutuksuz davalı Mustafa Teneke ise duruşmaya katılmadı. Laf bölge sanık Fatma Karataş kendisini diğer sanık Mustafa Teneke’nin azmettirdiğini savunarak, “Pişmanım” dedi. Duruşma heyeti, davalı Fatma Karataş’ı “Altsoydan akrabayı mahsus öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, sanık Fatma Karataş’a “iyi hal” indirimi de uygulayarak cezayı müebbet hapis cezasına çevirdi. Sanık Fatma Karataş’ın tutukluluk halinin devamına hükmedildi. Mahkeme heyeti, öteki davalı Mustafa Teneke’ye ise isnat edilen suçun sabit olmadığı gerekçesiyle beraatine hükmetti.

Anne Fatma Karataş

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede 2017 yılının Ocak ayında şüpheliler Fatma Karataş ile Mustafa Teneke’nin olay günü bebeğin masrafları konusunda tartıştıkları anlatılıyordu. Sanık Mustafa Teneke’nin Tuğçe bebeği fırlatarak sesinin kesilmesine sebebiyet verdiği, Fatma Karataş’a da “Bu çocuktan kurtul. İntihar et” diyerek yönlendirdiği, Fatma Karataş’ın da olayın etkisiyle Tuğçe bebeği denize attığı öne sürülüyordu. Sanıkların “Altsoydan akrabayı kasıtlı olarak öldürmek” suçundan ayrı olarak ağırlaştırılmış müebbet hapisleri talep ediliyordu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: