• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Seri Katil Hemşire, İş Arkadaşlarını Etkilemek İçin 100 Hastayı Öldürmüş!

Seri Katil Hemşire, İş Arkadaşlarını Etkilemek İçin 100 Hastayı Öldürmüş!

Almanya’da 100 hastayı öldürmekle suçlanan eski bir hemşire, bugün ülkenin kuzeyindeki Oldenburg kentinde mahkemeye çıkıyor. 41 yaşındaki hemşirenin cinayetleri meslek arkadaşlarını etkilemek için işlediği öne sürülüyor. Hemşirenin kalp yetmezliği ve dolaşım sorunlarına neden olan ilaçlar enjekte ettiği hastalarını sonra kurtarmaya çalıştığı belirtiliyor.

IŞ ARKADAŞLARINI ETKİLEMEK İÇİN CEZA İŞLİYOR

Niels Högel adlı 41 yaşındaki hemşire, tayin yaptığı iki hastanede hastalara aşırı dozda ilaç vermekle suçlanıyor. Högel’in cinayetleri meslek arkadaşlarını etkilemek için işlediği öne sürülüyor. Hemşirenin yürek yetmezliği ve dolaşım sorunlarıne neden olan ilaçlar enjekte ettiği hastalarını daha sonra kurtarmaya çalıştığı belirtiliyor.

MÜEBBET HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Högel daha önce bir takım hastalarını öldürmekten suçlu bulunarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Mayıs’a dek sürmesi beklenen yeni mahkeme, toksikoloji testleri için bir takım hastaların mezarlarının açılmasından sonradan yapılıyor.

100 HASTAYI ÖLDÜRDÜ

Högel’in 1995-2005 yılları aralarında Oldenburg’da 36, Delmenhorst kentinde de 64 hastayı öldürdüğü öne sürülüyor.

BBC Berlin muhabiri Jenny Hill, ölenlerin yakınlarının Alman sağlık durumu makamlarını, cinayetleri durdurmak için hiçbir şey yapmamakla suçladığını aktarıyor.

EN BÜYÜK SÜRATLI KATİLLERDEN BİRİ OLACAK

Högel’in tüm ölümlerden suçlu bulunması halinde, Almanya’nın savaş sonrası dönemdeki en büyük çabuk katillerinden biri olarak tarihe geçeceği açıklama ediliyor.

“DAHA ARTI HASTAYI ÖLDÜRÜP YAKMIŞ OLABİLİR”

Alman savcılar, Högel’in başka hastaları da öldürmüş ve bunları yakmış olabileceğini söylüyor. Duruşmayı, ölen hastaların yakınlarının da izlemesi bekleniyor.

130 HASTANIN MEZARI AÇILDI

Högel, 2005’te Delmenhorst’ta bir hastaya çaktırmadan iğne yaparken yakalanmıştı. Hemşire, cinayete teşebbüs suçundan yedi sene hapis cezasına çarptırıldı. 2014’te iki kişiyi daha öldürmek ve iki hastayı da öldürmeye teşebbüsten suçlu bulunarak müebbete mahkum olan Högel, duruşma esnasında 30 hastayı aynı yolla öldürdüğünü itiraf etmişti. Bunun üzerine soruşturma derinleştirildi. 130 hastanın mezarları açılarak cesetlerde testler yapıldı.

BBC

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: