• DOLAR
  5,2839
  % -0,37
 • EURO
  6,0005
  % -0,06
 • ALTIN
  227,8397
  % 1,10
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Serbest Kalan Rahip Brunson’ın Anne ve Babası, Erdoğan İçin Dua Ediyor

Serbest Kalan Rahip Brunson’ın Anne ve Babası, Erdoğan İçin Dua Ediyor

Türkiye ile ABD aralarında krize niçin olan ve önceki gün tahliye edilen Amerikalı rahip Andrew Brunson’ın anne ve babası, Kuzey Carolina eyaletine bağlı Black Mountain kasabasındaki evlerinde Amerika’nın Sesi’nden Mehmet Toroğlu ve Tezcan Taşkıran’a konuştu. Baba Ron Brunson ve anne Pamela Brunson oğullarının az kalsın iki sene aradan sonradan serbest kalmasının hevesli sevincini hissederken, görüşme sırasında duygulu anlar yaşadı.

“GECEYİ DUA EDEREK GEÇİRMİŞTİK”

Anne Pamela, Brunson’ın serbest bırakılacağı konusunda her ne değin iyimser olsalar da, daha önce de çoğu kere benzer beklenti içine girdiklerini, bu yüzden içlerinde tekrar azıcık dehşet olduğunu söyledi. Bu kez oğullarının bağımsızlık kaldığını öğrendiklerinde büyük mutluluk yaşadıklarını anlatan Pamela Brunson, “Tanrı’nın fazla sayıda edilen dualara cevap verdiğini hissettim. Geceyi kilisemizden bir grupla Andrews için dua ederek geçirmiştik. Ama bunun gerçekten olacağından gerçi belirlenmiş değildik, dolayısıyla güzel bir sürpriz oldu” diye konuştu.

“TÜRK HALKINI DEFALARCA FAZLA SEVDİ”

Baba Ron Brunson da, oğullarının hapiste olduğu süre boyunca dua etmek dışarıda ellerinden bir şey gelememesinin acısı ve üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti. Andrew’e yöneltilen suçlamaların onun karakterine ve yetişme tarzına aykırı olduğunu kaydeden baba Ron, “O Türk halkını tekrar tekrar çok sevdi ve Türk hükümetine zıt düşecek asla herhangi bir şey yapmadı. Onun hileli yere suçlandığını bakmak fazla zordu” dedi.

“ANDREW, TÜRKİYE İÇİN CANINI VERMEYE HAZIR”

Ron Brunson, oğlu ve eşi için, “Yapabilseler hala Türkiye’de kalırlardı. bir zamanlar bize, ’emekli olup Amerika’ya dönmeyi planlamıyoruz. Türkiye’de yaşayacağız, çünkü burada olmayı seviyoruz’ demişlerdi. Dolayısıyla bu olanlar onlar için büyük bir hayal kırıklığıydı çünkü Türkiye’de kalamayacakları bir gelecekle karşısında karşıyaydılar. Koşullar onlar için güvenli olsa her yerde gitmekten çok mutlu olurlar. Türkiye’ye olan sevgileri orada kaldıkları 25 sene boyunca değişmedi. Türkiye’ye ve Türk halkına aleyhinde hiçbir kinleri yok” biçiminde konuştu.

“TÜRKİYE UĞRUNA CANINI VERMEYE HAZIR”

Anne Pamela da, oğlunun Türkiye’ye olan sevgisini “Kendimce Andrew Türkiye uğruna geri dönüp canını vermeye hazırlanmış. Bunu yapabileceğini düşünüyorum fakat çocukları var; en minik oğlu uzun vakit babasız büyüdü. Andrew ona babalık etmek istiyor” sözleriyle anlattı.

“ERDOĞAN İÇİN DUA EDİYORUZ”

Baba Ron Brunson, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mesajının ne olduğunun sorulması üstüne, “Türkiye’nin çok şiddet bir zamandan geçtiğinin farkındayız. Vermesi gereken bazı kuvvet kararlar vardı ve bunlar basit yok. Bir ülkenin liderisiniz ve ülkede üzerlerinde birçok baskı var. Onun için dua ediyoruz. Tanrı’nın onu alacağı kararlarda irfan sahibi kılması için dua ediyoruz” dedi.

Brunson çifti, Başkan Donald Trump öncelikle elde etmek üzere yönetim ve Kongre’de oğullarının hür kalması için uğraşan bütün ekibe teşekkür ederek, “Onların çabaları olmasaydı Andrew bugün hür olmayabilirdi” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: