• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Sağlık teklifine CHP eleştirisi: Direnmeye devam

Sağlık teklifine CHP eleştirisi: Direnmeye devam

Özel, Bağımsızlık’e şunları söyledi:

“Meclis’te bundan böyle yalnızca milletvekilleri teklif verdiğine göre o teklifin altına imza atan milletvekilleri farklı kurumların saptama ettikleri ihtiyaçları kendiliklerinden nasıl tespit edebiliyor? Bakanlıklarda kanun tasarısı hazırlanmaması, sadece milletvekilleri tarafından önerge edilmesi ve bunun Meclis’in itibarını güçlendireceği, yasama ve yürütme aralarında önemli bir ayrılık oluşturacağı yalanı, bir defa daha kayıt ediliyor. Sarayda pişiriyorlar, milletvekillerine imza attırıyorlar, bakan yardımcısına da savunduruyorlar. Sarayla AKP grubu aralarında muvazaalı ilişki vardır. Bunlar anayasaya karşısında gizli işbirliği yapıyorlar.

SAĞLIK HAKKI AÇISINDANSIKINTILI BİR DURUM

Türk Tabipleri Birliği’nin rahatsız olduğu maddeler var. Türk Eczacıları Birliği’nin aleyhinde olduğu maddeyi geçirmeye çalışıyorlar. Keza eczacının keza hastanın hem vatandaşın haklarına Meclis eliyle bir hamle var. Sağlık Durumu hakkı açısından huzursuz durum var. 5’inci madde, kamudaki görevlerinden ihraç edilmiş fakat haklarında dava açılmamış, açıldıysa da beraatla ya da takipsizlikle sonuçlanmış yani suçsuzlukları ispatlanmış şahısların kamuya iade edilmeleri gerekirken, bu kişilerin kamuda değil öteki yerlerde de mesleklerini yapmalarını engel olan bir yaklaşım. ‘Mahkeme bunlara ne derse desin, bizim önyargımız, yargının emin yargısından ileridir, bunlar ağaç kökü yiyecekler’ mantığı devam etmektedir.

SAĞLIKTA ŞİDDETİ ÖNLEMEZ

class=’cf’>

Kamunun, hastanın, afiyet hizmeti sunanların yararına değişiklikler olursa olumlu katkı vermeye yahut itiraz etmeye ve direnmeye devam edeceğiz. öte taraftan teklifte sağlıkta şiddeti önleyeceği ileri sürülen maddenin, şiddeti önlemeyeceği ortada. Türk Tabipleri Birliği’nin de katkılarıyla milletvekillerimiz kadar hazırlanan ve TBMM Başkanlığı’na sunulan sağlıkta şiddeti caydırıcı ayla getirecek ve önleyecek bir teklifimiz halen komisyonda bulunuyor. Eğer sağlıkta şiddetin önlenmesi hedefleniyorsa, bu düzenleme iş örgütlerinin de talebi doğrultusunda bitmiş düzenlenmek durumundadır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: