• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Sağlık Çalışanına Şiddet Uygulayan ‘Kasten Yaralama’ Suçuyla Yargılanacak

Sağlık Çalışanına Şiddet Uygulayan ‘Kasten Yaralama’ Suçuyla Yargılanacak

AK Parti’nin, afiyet çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin düzenlemenin de bulunduğu kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. 43 maddeden oluşan teklifin perşembe günü Meclis Sağlık Durumu Komisyonu’nda görüşülmesi öngörülüyor. Sağlık Durumu çalışanına baskı uygulayan “mahsus yaralama” suçuyla yargılanacak.

AK PARTİ MECLİS’E SUNDU

AK Parti’nin, sıhhat çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin düzenlemenin de bulunduğu kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. 43 maddeden oluşan teklifin perşembe günü Meclis Sıhhat Komisyonu’nda görüşülmesi öngörülüyor.

SAĞLIK ÇALIŞANINA ZOR UYGULAYAN YARGILANACAK

44 maddelik kanun teklifi yasalaşırsa, sağlık durumu kurumlarında kabahat işleyenler karakolda bağımsızlık bırakılmayacak, mahsus yaralama suçundan operasyon görecek.

TÜP BEBEK KAPSAMI GENİŞLETİLECEK

Teklifle tüp bebek kapsamı genişletilecek. Tüp bebek tedavisine 40 yaş kriteri getiriliyor.

SİGARA PAKETLERİ TEK HERIF VE STANDART PAKET HALİNE GETİRİLECEK

Tütün ürünleri paketleri ile nargile şişelerinin üzerine, zararlarını gösteren resimli ve Türkçe yazılı uyarı ya da mesajların konulacağı yüzde seksenbeşe çıkartılan teklifte hem Türkiye’de üretilen veya ithal edilen tütün ürünlerinin; markanın imlâ şekli, yazı karakteri, punto boyutu, paket üzerindeki konumu, paketlerin rengi, paket üzerinde yer bahşedilen uyarı mesajları, öteki gerekli yazı, ibare, şekiller dahil elde etmek üzere aynı şekilde tek müşteri olarak planlanmış düz ve standart paket şeklinde piyasaya arz edileceği ve buna ilişkin düzenlemelerin Afiyet Bakanlığı’nın yerinde görüşü alınarak Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yapılacağı belirtildi.

Kapalı dolapta sigara satma zorunluluğuna uymayana 5 bin TL suç oluşturan uygulanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: