• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlık Bakanlığına 6 bin 409 Personel Alımı İçin Bugün Son Gün

Sağlık Bakanlığına 6 bin 409 Personel Alımı İçin Bugün Son Gün

Sağlık Bakanlığı tarafından İŞKUR’da yayımlanan personel alımı ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde 6 bin 409 personel alımı yapılacağı İŞKUR’un resmi sitesi üzerinden Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanmıştı. Bu konunun yayınlanması ile birlikte on binlerce kişi konuyla ilgili araştırmalara başlamıştı. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında görev alacak personel alımı ilanına başvurular için bugün son gün olacak. Ambulans şoförü, klinik elemanı, elektrikçi, güvenlik görevlisi gibi birçok meslekte alım yapacak olan Sağlık Bakanlığı, alımları İŞKUR üzerinden gerçekleştirecek. Peki, Sağlık Bakanlığı İŞKUR personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler…

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında istenen şartları adayların erişimine açtı. Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:

1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. 36 yaşından gün almamış olmak.

4. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;

a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: