• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlığa Zararlı 15 Bin Oyuncak ile 6 Bin 250 Saat Ele Geçirildi

Sağlığa Zararlı 15 Bin Oyuncak ile 6 Bin 250 Saat Ele Geçirildi

Gümrük Muhafaza ekiplerince, İpsala-Kocaeli-İstanbul hattında gerçekleştirilen operasyonda, sağlığa zararlı maddeler taşıyan yaklaşık 15 bin oyuncak ile 6 bin 250 saat ele geçirildi.

VASITA TAKİBE ALINDI

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya tarafından, Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince, İpsala’dan Türkiye’ye girerek Kocaeli-Dilovası Gümrük Müdürlüğüne gelen bir vasita, ülkeye giriş yaparken yükünün “hediyelik eşya” olarak ifade edilmesine rağmen, gümrük idaresine “bez kırpıntısı” şeklinde beyanda bulunulması üstüne takibe alındı.

ARAÇTAKİ GÜVENLIK MÜHRÜ KOPARILDI

Ekiplerce gerçekleştirilen incelemede, demeç edilen bez kırpıntısının antrepoda olduğu görülmesine karşın, aracın bir gün önce Kocaeli’nde bir depoya uğradığı belirlendi. Deponun yanında bulunan bir meslek yerine ait güvenlik kameralarının incelenmesi sonucunda, araçtaki emniyet mührünün koparılarak eşyaların 2 kamyonla depodan çıkarıldığı, başka araçla depoya getirilen bez kırpıntılarının da tıra yüklendiği, daha sonra koparılan mührün yapıştırılmaya çalışıldığı saptandı.

SAĞLIĞA ZARARLI OYUNCAKLAR ELE GEÇİRİLDİ

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince, araçtan boşaltılarak kamyonlara yüklenen eşyaların götürüldüğü İstanbul’daki depoya, operasyon gerçekleştirildi. Depoda hiçbir kontrol ve kontrolden geçmemiş, sağlıksız maddeler taşıyan yaklaşık 15 bin oyuncak ile 6 bin 250 kol saati ele geçirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: