• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Saadet Partisi’nde güçlü aday talimatı

Saadet Partisi’nde güçlü aday talimatı

Saadet Partisi Genel Başkanı Esas Karamollaoğlu, lokal seçimde oy potansiyeli yüksek, heyecan verecek, kuvvetli ve gündem oluşturabilecek adayların belirlenmesi için teşkilatlara direktifler yolladı.

Karamollaoğlu, 81 il teşkilatına gönderdiği talimatta, gelecek yıl 31 Mart’ta ayının sonunda yapılacak yerel seçim çalışmalarına yoğunlaşılmasını istedi.

NE OLUYOR DEDİRTECEK ADAYLAR…

Buna tarafından, aday seçiminde bireysel müracaatlar ile Namzet Saptama Komisyonu’nun öneri ettiği isimlerin yanı sıra önceki dönem adayları da değerlendirilecek.

Yerel seçimde, oy potansiyeli yüksek, heyecan verecek, dinç, “Ne oluyor?” dedirtecek, stratejik çalışma yapabilecek, gündem oluşturacak, ümit veren, kampanya çıkaracak ve bütçeli çalışacak adaylar belirlenecek.

bu arada teşkilatlar, Karamollaoğlu’nun “Seçimde mutlaka kadın adaylar da çıkarılacak” talimatı çerçevesinde çalışmalara başladı.

Parti, oy potansiyeli yer alan ve başka partilerden aday olmuş, almak isteyen, kazanmış veya az farkla kaybetmiş dinç isimlere adaylık teklifi götürecek, ayrı partilerden adaylık istediği halde olamayan ama oy potansiyeline sahip isimleri de değerlendirecek.

ADAYLIK FİYATLARI

Teşkilatın güçlü olduğu yerlerde teşkilat içinden en yerinde ve güçlü ad aday gösterilecek, teşkilatın gücüyle kazanma ihtimali eksik görünen yerlerde ise kazanma potansiyeli bulunan adaylar aranacak.

Teşkilatlar, belirlenen aday kim olursa olsun sahiplenecek ve bu yönde çalışacak.

Parti, yerel seçimde adayların ödeyeceği “genel merkez katkı payı” rakamlarını da belirledi.

Büyükşehir belediye başkan aday adayı 2 bin 500 lira, il belediye başkan namzet adayı bin 500 lira, yüz bin üstü seçmeni bulunan ilçe belediyesi için başkan namzet adayları bin lira, yüz bin altı seçmeni bulunan ilçe belediyesi için başkan aday adayları 750 lira ve belde belediye başkan namzet adayları da 500 lira ödeyecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: