• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Rus Büyükelçi Karlov’un Katilinin, 8 Dakikalık Suikast Alışverişi Görüntüleri Ortaya Çıktı

Rus Büyükelçi Karlov’un Katilinin, 8 Dakikalık Suikast Alışverişi Görüntüleri Ortaya Çıktı

Terör örgütü FETÖ üyesi polis Mevlüt Mert Altıntaş, Rus Büyükelçi Andrey Karlov’a karşın suikastta kullandığı şarjörleri satın alırken emniyet kameralarına takıldı. Suikastçının atak günü üzerinde 3 şarjör bulunduğu ekstradan da silah mağazasına giderek 305 TL karşılığında 2 şarjör ve 1 şarjör kılıfı aldığı tespit edildi. Saldırganın durum yerine 5 şarjör ve 100 mermiyle gittiği ortaya çıktı.

SUİKAST İÇİN TABANCA VE ŞARJÖR ALDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 19 Aralık 2016’da gerçekleşen Karlov suikastına ilişkin yürütülen soruşturmada yeni görüntülere ulaşıldı. Cumhuriyet Savcısı Adem Akıncı’nın yürüttüğü soruşturmada FETÖ’cü Polis Mevlüt Mert Altıntaş’ın atak gününe ilişkin trafiği bütün detaylarıyla ortaya konuldu. Daha önce yayımlanan görüntülerde saldırganın hastaneye gidip 1 günlük rapor aldığı anlar yer almıştı. Yeni ulaşılan görüntülerde ise, saldırganın suikastta kullandığı tabanca için şarjör aldığı anlar saptandı.

8 DAKİKADA ALDI

Suikast dosyasına konulan görüntülere göre, Altıntaş sabahleyin saat 10.04’te Yenimahalle’de bulunan Çevik Zor Şubesi’nin yakınındaki bir silahçı dükkânına giriyor. Dükkân sahibi E.Y.’ye, “kalın kapaklı şarjör var mı?” diye soruyor. Dükkân sahibi raftan suikastçının istediği şarjörden 2 bambaşka modelini indirip uzatıyor. Arkasından, “Biri fiyatı yüksek diğeri azıcık daha ucuz. Hangisini istersin?” diye soruyor. Eline aldığı şarjörleri bir vakit inceleyen suikastçı dükkân sahibine dönerek, “Pahalı olandan 2 tane, 1 tane de şarjör kılıfı istiyorum” diyor. Dükkân sahibi içinde 15’erden 30 mermi bulunan 2 şarjörle 1 adet şarjör kılıfını paketliyor ve toplam ödeyeceği ücretin 305 TL olduğunu söylüyor. Agresif hiç pazarlık yapmadan ve taksit seçeneğini sormadan kredi kartından tek çekimle 305 TL’yi ödüyor. Altıntaş ödemesini yaptıktan daha sonra takriben 8 dakika kaldığı dükkândan saat 10.12 sıralarında ayrılıyor.

1 KİLO BAKLAVA ALDI

Ayrıca Altıntaş’ın silahçı dükkânından çıktıktan daha sonra bir baklavacıya gittiği, buradan 1 kilogram baklava alarak evine gittiği tespit edildi.Sabah gazetesinden Yüksel Temel’in haberine göre,Baklavanın bir kısmını evinde yiyen Altıntaş’ın, geri kalanını da suikasttan önce kaldığı otele götürüp orada yediği belirlendi. Baklavanın boş kutusunun da suikasttan sonra kaldığı 214 nolu otel odasındaki incelemede bulunduğu kaydedildi. Kaynaklar, suikastçının baklavayı gün baştan başa enerjik kalmak ve heyecanını bastırmak için yediğini değerlendirdi.

Saldırı sonrası durum uygun yapılan incelemede, Altıntaş’ın kullandığı silahta 1 ve üstünde 4 almak üzere toplam 5 şarjör ele geçirildi. Saldırganın olay yerine 5 doymuş şarjörle gittiği her şarjörün 15 mermi kapasitesinin bulunduğu bildirildi. Hem saldırganın ceplerinde de 25 mermi bulunduğu ortaya çıktı. Kaynaklar, saldırganın bu değin teçhizatla olay yerine gitmesinin suikast sonrası çatışma amaçlı olduğunu ve muhakkak sağ olarak ele geçirilmek istememesinden kaynaklandığını vurguladı.

”HİÇ PAZARLIK YAPMADI”

Soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan dükkân sahibi E.Y.’ye agresif Mevlüt Mert Altıntaş’ı tanıyıp tanımadığı soruldu. İfadesinde Altıntaş’ın polis olduğunu bildiğini ve daha önce de kendisinden alışveriş yaptığını bildiren E.Y., “Çevik Güç’te çalıştığını biliyordum. Simaen de tanıyordum. O gün sabahtan saatlerinde dükkâna geldi. 2 tane kalın kapaklı şarjör ile 1 tane şarjör kılıfı istedi. Bir ucuz dahası pahalı olan modelden gösterdim. Pahalı olanı tercih etti. Sonra toplam fiyatını sordu. 305 TL dedim. Hiç pazarlık yapmadı. Kredi kartından tek çekimle ödemeyi yapıp gitti” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: