• DOLAR
  5,3006
  % 0,41
 • EURO
  6,0071
  % 0,71
 • ALTIN
  225,9243
  % 0,37
 • BIST
  102.515
  % -0,19
Reza Zarrab’a yakalama kararı

Reza Zarrab’a yakalama kararı

asd

Beykoz 1. Asliye Cinayet Mahkemesindeki duruşmaya, davalı Reza Zarrab ve avukatı katılmadı.

Mahkeme hakimi, davalı Reza Zarrab’ın istinabe yoluyla ifadesinin alınabilmesi için daha önceden tutsak bulunduğu cezaevine yazı yazıldığını hatırlattı.

HAKIM ESIR OLUP OLMADIĞINI SORDURACAK

Sanık Zarrab’ın celse arasında tahliye olduğuna dair basında haberler çıktığının anlaşıldığını belirten mahkeme hakimi, vakit ve emek kaybının önüne geçilmesi için davalı Zarrab’ın halen esir olup olmadığının Yargı Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve New York Başkonsolosluğu’na sorulmasına karar verdi.

Reza Zarrab'a yakalama kararı

Duruşma hakimi, sanık Zarrab’ın Türkiye’ye giriş yapma ihtimaline aleyhinde ilave savunmasının tespiti için de hakkında yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti. Mahkeme ertelendi.

EBRU GÜNDEŞ’İN DOSYASI AYRILMIŞTI

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Rıza Sarraf ile eşi Ebru Gündeş Sarraf’ın Beykoz Kanlıca Mahallesi 23 pafta 116 ada 4-5 parselde yer alan yalılarında, yapıya geçiş için yapı baştan başa asansör yapıldığı, ayrıca yapı cephesinde doluluk ve boşluk oranlarının değiştirildiğinin tespit edildiği belirtilmişti.

Reza Zarrab'a yakalama kararı

İddianamede, sanıklar Rıza Sarraf, eşi Ebru Gündeş Sarraf ve tadilat işlemlerini yaptığı belirlenen Hakkı Süha Gökdemir’in “2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na kuralsızlık” suçundan altışar aydan üçer yıla değin hapisle cezalandırılması istek edilmişti.

Beykoz 1. Asliye Cinayet Mahkemesi, davalı Rıza Sarraf’ın uzun süredir ABD’de tutsak bulunduğu ve savunmasının ama uluslararası istinabe aracılığıyla alınabileceğini, bu sürecin savunması alınan sanıkların adil yargılanma hakkını ihlal edeceği gerekçesiyle sanıklar Ebru Gündeş Sarraf ve Hakkı Süha Gökdemir yönünden davanın ayrılarak, yeni esasa kaydedilmesine karar vermişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: