• DOLAR
  5,2858
  % 0,16
 • EURO
  5,9723
  % 0,00
 • ALTIN
  224,5755
  % 0,67
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Rahip Brunson’un avukatından karara ilişkin ilk yorum

Rahip Brunson’un avukatından karara ilişkin ilk yorum

Brunson’un avukatı İsmail Cem Halavut, “Dağ fare doğurdu gibi bir şey. Müvekkilimin bu dek mağdur edilmesine, Türkiye’nin bu değin mağdur edilmesine gerek yoktu bu dosya bakımından. Biz bu kararı da kabul etmiyoruz, temyiz edeceğiz. Müvekkilim tutuksuz da yargılanabilirdi. Biz böyle bir karar olabileceğini bekliyorduk fakat bugün için değildi” dedi.

Brunson’un karara sevindiğini söyleyen avukatı Halavut, “ABD’ye gidecek mi?” sorusuna ise, “Gider diye düşünüyorum. Burada onun için bir emniyet sorunu da oluştu. Kendi takdiri. Bunu ona sormak daha içten olur. Buradan eve gittiler. Evden havaalanına gidip ABD’ye döneceğini düşünüyorum”  diye konuştu. 

Brunson’un güvenliğine ilişkin tedbirlerle ilgili bir soru üzerine bu konuda savcılık ve emniyetin gereğini yapacağını düşündüğünü açıklayan Halavut, hakkındaki hudut dışı etme kararıyla ilgili de “Hudut dışı kararının durumunu bilmiyorum, o dönem hükümsüz kalmıştı. Ama sonuçta giderse aynı kapıya çıkacak. Saygıdeğer bir din adamı olarak 2 sene özgürlüğünden yoksun kaldı. Tüm düzeni bozuldu. Türkiye’yi seven bir insan. Şu lahza için gitmek zorunda bu onu üzüyor” biçiminde konuştu.

öne meydana çıkan haberler

Burak ve Emre’den Arda Turan açıklaması!

Mutlaka ellerinizi yıkamanız gereken 8 durum

Whatsapp’taki risk Türkiye’ye sıçradı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

9 yorum

 1. Приветствую Вас господа!
  1)билборд минск -Рекламные щиты ( билборды ) в Беларуси – самый востребованный тип наружной рекламы, размещаемый в непосредственной близости от автомобильных дорог.
  2)металлоконструкции минск -Весьма значимыми и присущими для любой постройки элементами являются металлические навесы, которые как нельзя лучше защищают от осадков или падающей листвы.
  3)тенты минск -Изготовление тентов и использование в быту или на производстве тентовых конструкций – кратчайший способ быстрого сооружения необходимого помещения или дополнения уже имеющегося.
  4)тентовая торговая палатка минск -Это одна из актуальнейших конструкций, распространенных по бесчисленному количеству городов и поселков.
  торговые павильоны для уличной торговли
  технология лазерной резки металла
  навесы для сада цена
  дизайн навеса во дворе
  козырьки навесы над входной дверью

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: