• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Rahip Brunson’ı Ağırlayan Trump’tan Türkiye Mesajı: Eskiye Döneceğiz

Rahip Brunson’ı Ağırlayan Trump’tan Türkiye Mesajı: Eskiye Döneceğiz

ABD Başkanı Trump, Brunson ile birlikte Oval Ofis’te buluştu. Trump Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Brunson’ın özgürlük kalmasından ötürü teşekkürlerini yineledi.

Trump’ın açıklamalarından satırbaşları:

“OBAMA YÖNETİMİ BU OLAYI ÇÖZEMEDİ”

Sizinle kibir duyuyoruz çok teşekkürler. Hepimiz için çok özelsiniz. Tüm bu halk tümü sizin için mücadele etti savaştı. Uzun zamandır tartışma ettik, kesinlikle fidye ödemeyeceğimizi söyledik. Hür bırakılmazsa fazla kötü şeyler olacak dedik.

Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum. Kendisiyle ilişkimiz var. Bu olayın daha önce çözülmemiş olmasına çok şaşırdım. Obama yönetimi bu olayı çözemedi.

“TÜRKİYE İÇİN DE KOLAY BİR KOŞUL DEĞİLDİ”

Bu ülkeyi bir tüm ayla getirdiniz. Neler yaşadığınızı biliyorum. Türkiye için de kolay bir durum değildi. Bir fazla şey yaşanıyor. Erdoğan’a bunu olası kıldığı için teşekkür ediyorum. Onun için de basit değildi.

“TÜRKİYE İLE ESKİYE DÖNECEĞİZ”

Eve dönmüş olmanız büyük bir asalet. yeniden Türkiye’ye gider misiniz diye sormak istemiyorum. Türkiye ile sıkıntılı ilişki vardı, eskiye döneceğiz.

(Brunson’un bağımsızlık bırakılmasının zamanlamasına dair soru üzerine) Ekonomi karmaşık bir koşul, bu tamamen rastlantısal olaylar. Dünyanın bir takım bölgelerinde yaşananları biliyorsunuz. Bunun en ince ayrıntısına kadar rastlantı olduğunu düşünüyorum.

“TÜRKLERİ SEVİYORUM”

Rahip Brunson’ın ilk sözleri, “Yönetime yaptıklarından nedeniyle teşekkürler. Dışişleri Bakanı Pompeo, Başkan Yardımcısı Pence ve bay Bolton’a teşekkürler. Kongre’de hür kalmam için uğraşanlara da teşekkür ederim. Biz orada 25 yıldır bulunuyoruz. Türkleri seviyorum” biçiminde oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: