• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Polisin Kendisini Darp Ettiğini İddia Eden Gelin Adayı Sinem Umaş İçin Emniyetten Açıklama: Görevli Memuru Darp Etti

Polisin Kendisini Darp Ettiğini İddia Eden Gelin Adayı Sinem Umaş İçin Emniyetten Açıklama: Görevli Memuru Darp Etti

Bir dönemin fenomen yarışması ‘Gelinim Olur Musun?’ ile tanınan Sinem Umaş, polis göre darp edildiği öne sürerek davacı oldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise, “Sinem Umaş hakkında ‘Görevi yaptırmamak için direnme’, ‘Mala hasar verme’, ‘Hakaret’ ve ‘Görevli memuru darp etme’ suçlarından adli işlemler yapılarak nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatıyla adliyeye sevk edilmesi istenilmiştir” açıklamasını yaptı.

” ONLAR IÇKI Mİ? DİYE SORDU”

Sinem Umaş’ın iddiasına tarafından, saat 22.00’dan alkol aldığı gerekçesiyle operasyon yapmak isteyen polislerle tartıştı. Polislerin cebren kendisini polis merkezine götürmek istediğini öne süren Umaş, ağız dalaşı esnasında sürüklenerek yaralandığı iddia etti.

“GÖREVLİ POLİS MEMURUNU DARP ETMİŞTİR”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise olayla ilgili yorumlama yaptı. Yazılı açıklamada, “15 Ekim’de saat 00.30 sıralarında Şişli İlçe Güvenlik Müdürlüğü görevlilerince yapılan devriye görevi esnasında bir marketten elinde siyah poşetle meydana çıkan bir kadının elindeki poşetin kontrolü için izin istendi. Bu talebi onaylaması üstüne poşet teftiş edildiğinde içerisinde alkollü içeceklerin olduğu görüldü. 4250 sayılı ‘İspirto ve ispirtolu içkiler inhisarı kanununa muhalefet’ suçundan saat 22.00’den sonradan alkollü madde satışından nedeniyle markete yönetimle ilgili operasyon yapılmak için Sinem Umaş, refakate alınarak markete girilmek istendiğinde görevlilere hakaretlerde bulunmaya başlamış ve refakatten kurtulmak için görevli polis memurunu darp etmiştir”

“YERE DÜŞEREK VÜCUDUNDA HAFİF YARALANMALAR MEYDANA GELMİŞTİR”

Açıklamanın devamında ise Sinem Umaş’ın darp iddiasına şu izah etme yapıldı; “Bu sırada görevli polis memurunun üzerinde yer alan zimmetli el telsizinin düşerek kırılmasına sebebiyet vermiştir. Kadın olması sebebiyle şahsı zapt etmekte zorluk çeken görevlilerimizin elinden kurtulmak isterken yere düşerek vücudunda hafif yaralanmalar meydana gelmiştir. sonra Umaş, zorlukla zapt edilerek gerekli adli ve yönetimsel işlemler için polis merkezine götürülürken vasıta içerisinde de görevlilere hakaret etmeye devam etmiştir. Konuyla ilgili olarak market sahibi M.Y. isimli şahsa zorunlu yönetimsel işlem üretilmiş, Sinem Umaş hakkında ‘Görevi yaptırmamak için direnme’, ‘Mala hasar verme’, ‘Hakaret’ ve ‘Görevli memuru darp etme’ suçlarından adli işlemler yapılarak nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatıyla adliyeye sevk edilmesi istenilmiştir” açıklaması yapıldı.

Polislerle Karakolluk Olan Ünlü Gelin Adayı Sinem Umaş Kimdir?Polislerle Karakolluk Olan Meşhur Gelin Adayı Sinem Umaş Kimdir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: