• DOLAR
  5,3302
  % 0,22
 • EURO
  6,0486
  % 0,13
 • ALTIN
  226,8509
  % -0,00
 • BIST
  103.329
  % 0,81
Polis Otosunda Tecavüze Uğradığını Öne Süren Kadının Ablası, Tanık Olarak Dinlendi

Polis Otosunda Tecavüze Uğradığını Öne Süren Kadının Ablası, Tanık Olarak Dinlendi

Beylikdüzün’nde 10 ay önce atama başındayken takım otosunda P.T. isimli kadına tecavüz ettiği bahis edilen tutuklu davalı polis memuru S.E.’nin (27) yargılandığı davada tanıklar dinlendi.

Mağdure P.T.’nin şahit olarak dinlenen kardeşi E.T., sanık ile ablasının olaydan önce tanışmadığını savunarak, “Benim ablam 2 poşet ilaçla yaşıyor, ablamın psikolojisi bozuldu. Adaletin yerini bulacağına inanıyorum” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Polis memuru S.E. de mağdurenin kardeşiyle daha önce tanıştığını iddia ederek, “Bana tarafından müşteki ve kardeşinin polislere özel ilgisi var. P.T. ile cinsel ilişkiye girmedim. Mağdurum. Polisim, oysa fena insan değilim. Bana kapan kuruldu. Gecenin bir vakti bir kadına niye tecavüz edeyim. Aklımı mı kaçırdım ben ? Tahliyemi ve beraatimi istiyorum” dedi. Savcının hakkındaki mütalaasını hazırlaması için mahkeme ertelendi.

ÜÇÜNCÜ DURUŞMA GÖRÜLDÜ

Bakırköy 15. Ağır Canice Mahkemesi’nde görülen 3. duruşmada esir davalı polis memuru S.E. ile tutuksuz davalı polis memuru R.Y. hazırlanmış bulundu. Mahkeme Başkanı Güler Kurt, İstanbul Kriminal Polis Labaratuvarınca düzenlenen raporun mahkemeye ulaştığını söyledi. Raporda, “Mağdureye ait olduğu belirtilen iç çamaşırı ve çorap üstünde incelenen meni içeren cisim sıvısı lekeleri ile resmi plakalı araçtan transfer edildiği bildirilen vücut sıvısı lekesi üstünde mağdure P.T.’ye ait genotip özellikler ile sanık S.E.’ye ait genotip özelliklerin karmakarışık olduğu tespit edilmiştir” denildi.

“MAĞDURENİN EŞİMİN ABLASI OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE ŞOK GEÇİRDİM”

Şahit M.T., polis olduğunu, sanıklardan S.E.’yi tanıdığını, dosyaya konu olayı herkesin konuştuğunu belirterek, “Ben tecavüze uğrayan kişinin eşim E.T.’nin ablası olduğunu, S.E.’nin babası büroya geldiğinde öğrendim. Büroya olaydan 2-3 hafta sonra geldi. Benimle karşılaşmak istediğini söyledi, büroda oğlunun iftiraya uğradığını söyleyerek olayı anlatmış. Bunu öğrenince şok geçirdim. Eşimi aradım, durumu anlattım. Eşim ağlamaya başladı. Eşimi, ablasının yanına gönderdim. S.E. ile P.T.’nin tanışıp, tanışmadıklarını bilmiyorum. Davalı S.E. ile eşim ve ben birlikte benzer ortamda bulunmadık. Ben, S.E. ile eşim E.T. arasında duygusal anlamda bir dostluk olduğunu zannetmiyorum. Olsaydı mutlaka bilirdim. Bu olaydan daha sonra S.E.’nin babası ve araya giren bazı kişiler beni aradılar, ‘Arayı bul’ dediler. Kabul etmedim. Olayla ilgili kişisel olarak görgüye dayalı bir bilgim yoktur” dedi.

TANIK ABLA: ADALETİN YERİNİ BULACAĞINA İNANIYORUM

Mağdurenin kardeşi şahit E.T. de olayı eşinden öğrendiğini belirterek “Ablamın evine gittim. Kapı kilitli, pencereler kapalıydı. Konuyu sordum ve ablam ağladı, elleri titredi ve bana olayı anlatmadı. Aradan 3-4 gün geçtikten sonra bitmiş gidip sordum, anlattı” dedi. Gözyaşlarına boğulan tanık E.T., “Benim ablam 2 poşet ilaçla yaşıyor, ablamın psikolojisi bozuldu. Mağdur P.T. ile S.E. elbette tanışmıyor. Böyle bir tanışma olsaydı ablam şüphesiz bahsederdi. S.E.’yi tanımıyorum, kendisi ile şehvetli anlamda hiçbir ilişkimiz olamaz. Adaletin yerini bulacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

SANIK POLİS: POLİSİM FAKAT KÖTÜ İNSAN DEĞİLİM, MAĞDURUM

Sanık S.E. de müşteki P.T. ile konuştuğu numaranın tek rakamlı bir numara olduğunu belirterek, “Beni aradı, ben de onu aradım bundan daha sonra da whatsapptan yazıştık. Oysa müştekinin numarasını hatırlamıyorum. Benim P.T.’yi tanıdığıma dair tanık polis memuru vardır . Ben E. ile E-5 ast yol site önünde tanıştım. Polis arabulucu ile yanından geçiyordum, yanından geçerken öbür hareketler yaptı. böylece kendisiyle tanıştık. E.’yi sosyal medyadanda eklemiştim. Ben onu o da beni peşine düşüp takip ediyordu. Otomobil ile kendisini aldığım gün benim evimde görüşmüştük. Bana kadar müşteki ve kardeşinin polislere özel ilgisi var. P.T. ile cinsel ilişkiye girmedim.

Bana kapan kuruldu. Gecenin bir vakti bir kadına niye tecavüz edeyim. Aklımı mı kaçırdım ben ? Mağdurum. Polisim fakat kötü insan değilim. Durum tarihinde öteki davalı R.Y. ‘yi iki gündür tanıyordum. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum” dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Duruşma heyeti, adaleli kabahat şüphesi, dosya kapsamı, cezanın altı ve üstteki sınırı, adli teftiş altına darılma tedbirinin tatmin edici görülmemesi gerekçeleriyle sanık S.E.’nin tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mütalaanın hazırlanması için dosyanın Cumhuriyet Savcısına verilmesine hükmeden mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

İddianamede olayın Beylikdüzü’nde 6 Ocak 2018’de meydana geldiği anlatılıyor. İddianamede S.E.’nin “Kaliteli cinsel saldırı” suçundan 12 yıldan 18 yıla değin hapsi isterken, öteki belirsiz R.Y.’nin de “Kaliteli cinsel atak suçuna yardım etme” ve “Halk görevlisinin suçu bildirmemesi” suçlarından 6 yıl 6 aydan 11 yıla değin hapsi talep ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: