• DOLAR
  5,3119
  % 0,54
 • EURO
  6,0254
  % 0,47
 • ALTIN
  229,2715
  % 0,16
 • BIST
  102.415
  % 0,66
Papa Francis, Çocuklara Cinsel İstirmarda Bulunan İki Başpiskoposu Meslekten Men Etti

Papa Francis, Çocuklara Cinsel İstirmarda Bulunan İki Başpiskoposu Meslekten Men Etti

Papa Francis, Şili’de çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla iki başpiskoposu meslekten men etti.

Hıristiyanlığın Katolik mezhebi çocuk tacizleriyle sarsılmaya devam ediyor. Papa Francis, Şili’deki Katolik mezhebi üyesi rahipler arasında çoğunlukla görülen pedofili sorunu ile ilgili Vatikan’da ülkenin Devlet Başkanı Sebastian Pinera’yı ağırladı. Papa, Pinera’ya iki Şilili piskoposun çocuklara cinsel tacizde bulundukları için dini görevlerine son vereceğini söyledi.

YENIDEN RAHİPLİK YAPAMAYACAKLAR

Vatikan’dan yayınlanan devlete ait açıklamada, La Serena şehri başpiskoposu Francisco Jose Cox Huneeus ile Iquique’de emekli olan eski başpiskopos Marco Antonio Ordenes Fernndez’in Katolik Kilisesi kadar cezalandırıldığı duyuruldu. Yapılan açıklamada Vatikan’ın rahipler için uygulanabilecek en büyük cezayı hükmettiği ve yeniden rahiplik yapamayacakları belirtildi.

“KİLİSENİN GERÇEK BİR HER YERDE DOĞUŞ YAŞAYABİLECEĞİNİ UMURUYORUZ”

Papa Francis ile ve arkadaşça bir görüşme yaptıklarını, Şili’deki Katolik kilisesinin şimdi yaşadığı zor durum hakkında konuştuklarını ifade eden Şili Devlet Başkanı Pinera, “Kilisenin hakiki bir bitmiş doğuş yaşayabileceğini umuyoruz” dedi.

öte taraftan, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis daha önce yaptığı açıklamada kilise skandallarından şeytanı sorumluluk sahibi tutmuş ve Katolik Kilisesi’ni yıkmak için çok çalışıp fazla mesai yaptığını söylemişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: